kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Spotkania z policjantem w ferie

Spotkania z policjantem w ferie

Dodano: 19.02.2015 14:00 Spotkania z policjantem w ferie
W ramach działań prewencyjnych bocheńscy policjanci Wydziału Prewencji spotykają się z dziećmi i młodzieżą spędzającą wolny czas w świetlicach, w formie zorganizowanego wypoczynku oraz przedszkolach. Takie spotkanie w ramach realizowanego programu pn. „Bezpieczny Przedszkolak” miało miejsce w Rzezawie.

Grupa około 40 dzieci i wychowawców wysłuchała porad  z zakresu podstaw bezpieczeństwa ruchu drogowego, zachowani się w sytuacji zagrożenia  spowodowanego niespodziewanym spotkaniem z niebezpiecznym psem, tzw. „obcą” osobą, przewożenia dzieci w fotelikach, wzywania pomocy służb ratunkowych itp. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały pamiątkową maskotkę ufundowaną w ramach promocji programu ze środków Starostwa Powiatowego w Bochni. Program cieszy się dużą popularnością i jest to już trzecia jego edycja.

Inną formą działań pn.  „Bezpieczne Ferie 2015” mających również na celu propagowanie bezpiecznych form wypoczynku, wolnych od uzależnień i przemocy są spotkania z dziećmi i młodzieżą w organizowanych przez świetlice rozgrywkach sportowych np. popularnych w okresie zimowym turniejach tenisa stołowego. Jeden z nich został rozegrany w świetlicy w Dziewinie, którego organizatorem była Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Dziewin. Zwycięzcy otrzymali medale, a wszyscy nagrody rzeczowe. Oprócz wygranej w tenisie stołowym uczestnicy zmagali się z wylosowanymi pytaniami z zakresu wiedzy pożarniczej.

 

kkh/kpp