kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Spełniamy marzenia - niecodzienne spotkania z literaturą - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Spełniamy marzenia - niecodzienne spotkania z literaturą - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Dodano: 09.10.2009 09:15 Spełniamy marzenia - niecodzienne spotkania z literaturą - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

 

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej rozstrzygnięto wakacyjny konkurs „Opowieści i legendy mojego regionu”. Konkurs był kolejnym, a zarazem ostatnim, etapem realizacji projektu „Spełniamy marzenia – niecodzienne spotkania  z literaturą dla dzieci”, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem tego projektu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych u dzieci, przybliżenie im twórczości polskich pisarzy współczesnych, udział w spotkaniach z wybranymi pisarzami oraz poszerzenie wiedzy o regionie. W jego ramach  odbyło się w całym powiecie osiem spotkań młodych czytelników z autorami książek dla dzieci m.in. z Kazimierzem Szymeczko, Elizą Piotrowską, Barbarą Gawryluk i Ewą Stadtmüller oraz warsztaty komiksowe z Arturem Wabikiem i Mateuszem Kołkiem.

Etapem końcowym był wakacyjny  konkurs na wykonanie komiksu o tematyce regionalnej pn. „Opowieści i legendy mojego regionu”. W konkursie wzięło udział 51 osób. Prace oceniało jury w składzie: Dorota Rzepka – Dyrektor PiMBP w Bochni, Beata Kapcia – Nauczyciel - plastyk SP nr 4, Agnieszka Wnęk – Pracownik Świetlicy SP nr4. Po wnikliwej ocenie i sprawdzeniu zgodności z tematem konkursu postanowiło przyznać nagrody następującym osobom:

Kategoria I

I miejsce: Natalia Czesak , Joanna Lekka, Natalia Łącka - „ Leśna nimfa w Brzeźnicy” - praca zbiorowa

II miejsce: Kinga Poznańska, Weronika Poznańska, Izabela Sala – „ Dzwon Jan” praca zbiorowa

III miejsce: Alicja Kaczor – „Legenda o powstaniu Lipnicy”, Kamila Pawlik – „O diable w bratucickim lesie”

Kategoria II

I miejsce: Luiza Kokoszka - „Skibka chleba”

II miejsce: Norbert Miękina – „Pierścień Kingi”

III miejsce: Klaudia Chojnacka – „Jak chłop został szlachcicem”

Kategoria III

I miejsce: Dominika Brzegowy , Ewelina Stachowicz – „ Legenda o skąpym dziedzicu” – praca zbiorowa

II miejsce: Ewelina Zając – „Figurka Matki Bożej”

III miejsce: Magdalena Strąg – „ Zjawy i dziwy w Okulicach”

Ponadto wyróżniono: Dominika Stokłosę, Dagmarę Matusik, Justynę Błąkałę, Aleksandrę Szal, Sebastiana Piszczka, Iwonę Samek, Annę Gołdyn, Natalię Piszczek, Klaudię Dziedzic, Justynę Łach , Dawida Miękinę oraz pracę zbiorową „ Kapliczka w Gawłowie”

Prace nagrodzone i wyróżnione będą eksponowane w Filii nr 4 PiMBP w Bochni na wystawie trwającej do połowy listopada 2009 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu i podsumowanie projektu uświetnił występ Baśniowej Kapeli - zespołu, który działa na rzecz dzieci, tworzy i przedstawia programy o treści wychowawczej, opracowuje pomoce dydaktyczne dla nauczycieli. Tym razem zaprezentował wszystkim uczestnikom program „Tropiciele”.