kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Spartakiada po raz piąty

Spartakiada po raz piąty

Dodano: 12.09.2012 10:25 Spartakiada po raz piąty
Pod patronatem Jacka Pająka Starosty Bocheńskiego odbyła się tegoroczna edycja Integracyjnej Spartakiady Sportowej dla osób niepełnosprawnych - mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bochni i zaproszonych gości. Organizatorem wydarzenia były: Środowiskowy Dom Samopomocy i Dom Pomocy Społecznej w Bochni.

W Spartakiadzie udział wzięli podopieczni 12. placówek z terenu województwa małopolskiego – domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy oraz warsztatów terapii zajęciowej. Tradycyjnie, impreza miała charakter sportowo-rekreacyjny. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach, m.in. toczenie metalowej kulki do celu, slalom z kijem hokejowym, rzut woreczkiem oraz rzut wielką kostką do gry. Podobnie jak w latach ubiegłych, poziom trudności poszczególnych konkurencji dostosowany był do możliwości każdego zawodnika.

Głównym celem organizowanej od 5. lat Spartakiady jest aktywizacja osób niepełnosprawnych oraz rozwijanie i wspieranie rozmaitych form kultury fizycznej, a także popularyzacja terapii ruchem i aktywnego spędzania czasu.

Imprezę wsparli liczni sponsorzy: Stalprodukt S.A., Firma Igloo, Zakład Masarski „Zdrój” z Nowego Sącza, firma NZOZ Anna z Biskupic, Przedsiębiorstwo PHU Zbigniewa Bednarza, Piekarnia Androb z Żegociny, Cukiernia Wojciecha Nakielnego, Dom Chleba z Nowej Wsi, Piekarnia z Bobowa i Podłęża, przedsiębiorstwo PHU Frutix, SAMAR sp. z o.o., ogrodnicy z Gierczyc i Państwo Pieprzyca z Niepołomic. Organizatorzy dziękują za wsparcie i pomoc przy organizacji tegorocznego wydarzenia.