kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Sołtysi podnosili swoją wiedzę

Sołtysi podnosili swoją wiedzę

Dodano: 30.03.2017 12:00 Sołtysi podnosili swoją wiedzę
Ochrona danych osobowych, monitoring powodziowy, zezwolenie na wycinkę drzew czy grypa drobiu to między innymi tematy omawiane podczas szkolenia dla sołtysów z terenu powiatu bocheńskiego zorganizowanego w Starostwie Powiatowym w Bochni.

Dzięki zaangażowaniu pracowników Starostwa Powiatowego w Bochni przy wsparciu Związku Powiatów Polskich i Powiatowego Lekarza Weterynarii w Bochni, 40 lokalnych liderów odpowiedziało na zaproszenie starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyn i wzięło udział w szkoleniu.

Sołtysi mogli podnieść swoją wiedzę z zakresu dopuszczalności przetwarzania danych osobowych wrażliwych czy dostępu do informacji publicznej.  Mecenas Bernadetta Skóbel z Związku Powiatów Polskich przedstawiła również informacje z czym wiąże się rola inkasenta podatkowego, którego zadania realizują m.in. sołtysi jak również kim jest administrator danych oraz jakie są jego zadania .

Maria Jachym dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego przedstawiła informację na temat systemu monitoringu powodziowego,  lokalizacji punktów  na terenie powiatu czy też współpracy z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Kolejny prelegent Wiesław Pajor dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu poinformował uczestników o przebiegu linii transportowych przebiegających przez powiat. Bogumiła Pagacz- Mucha przedstawiła informację na temat regulacji stanów prawnych dróg publicznych, a Wacław Stachura dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa poinformował o zmianach ustawy o ochronie przyrody dot. zezwoleń na wycinkę drzew, obowiązujących opłatach czy pomocy dla rolników udzielanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jako ostatni wystąpił Wacław Czaja Powiatowy Lekarz Weterynarii, który mówił o chorobach wśród zwierząt, Afryjańskim Pomorze Świń, grypie drobiu, chorobie Aujeszkyego u świń. Zwracał szczególną uwagę na konieczności rejestracji zwierząt czy prowadzenie świadectw zdrowia.  Poinformował również o  wysokości kar nakładanych na rolników za nieprzestrzeganie przepisów i zarządzeń.

 

sk