kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Skaldowie zagrają na Święcie Powiatu Bocheńskiego

Skaldowie zagrają na Święcie Powiatu Bocheńskiego

Dodano: 23.07.2009 08:45 Skaldowie zagrają na Święcie Powiatu Bocheńskiego

W najbliższą niedzielę na boisku w Rdzawie odbędzie się Święto Powiatu Bocheńskiego oraz Gminy Trzciana. Główną gwiazdą wieczoru będą Skaldowie – polska grupa rockowa, której przeboje takie jak „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Cała jesteś w skowronkach” czy „Z kopyta kulig rwie” śpiewała i śpiewa do dziś cała Polska. Wybraliśmy Skaldów, aby starszym przypomnieć czasy ich młodości, natomiast dla nieco młodszej publiczności z pewnością będzie to okazja, aby być może po raz pierwszy zobaczyć i usłyszeć na żywo ten zespół - mówi wójt gminy Trzciana Józef Nowak.

Oprócz Skaldów na scenie wystąpi bocheński zespół EKG, Wolna Grupa Marcina z Nowego Wiśnicza czy działający przy Miejskim Domu Kultury w Bochni zespół grający na bębnach - „Ładni Ludzie”. Swój dorobek artystyczny zaprezentują wszystkie gminy Powiatu Bocheńskiego. W niedzielę już od godzin popołudniowych każda z gmin będzie miała możliwość również przedstawić swoją kuchnię regionalną oraz rękodzieło artystyczne. Święto Powiatu Bocheńskiego zostało reaktywowane w roku 2007 i rokrocznie kontynuujemy tą tradycję. Ubiegłoroczne święto organizowaliśmy wspólnie z miastem Nowy Wiśnicz, w tym roku obchodzone jest w Gminie Trzciana – mówi starosta bocheński Jacek Pająk. Mamy nadzieję, że podobnie jak w ubiegłych latach dopisze nam nie tylko pogoda, ale również wspaniała publiczność – dodaje gospodarz powiatu.

Głównym sponsorem Święta Powiatu Bocheńskiego jest firma „Stalprodukt”, która przekazała 20 tysięcy złotych na jego organizację. Sponsorzy, którzy również wsparli Święto Powiatu Bocheńskiego i Gminy Trzciana to: Karpacka Spółka Gazownicza, firma Hydrosprzęt, Bank Spółdzielczy Rzemiosła, firma Bajo z Kamionnej, Gallod z Leszczyny oraz ASGA z Kierlikówki.

Patronat medialny nad imprezą objęli: Bochnianin.pl, Dziennik Polski, radio ESKA oraz TV Net. Całość sfilmuje firma LOSTER.Organizatorzy informują , że w tym dniu zostanie zorganizowany transport na miejsce imprezy tj. do Rdzawy przez firmę AB BUS. O godzinie 18.30 bus zostanie podstawiony na plac Pułaskiego w Bochni, o 18.40 zatrzyma się na przystanku przy Rynku w Nowym Wiśniczu, o 18.50 zabierze wszystkich chętnych z centrum Trzciany do Rdzawy. Powrót do Bochni został zaplanowany o godzinie 22.30. Bilety będą do nabycia u kierowcy.