kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Siedlecanie w Specjalnym Ośrodku

Siedlecanie w Specjalnym Ośrodku

Dodano: 06.11.2019 11:00 Siedlecanie w Specjalnym Ośrodku
Wczoraj Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bochni był z pewnością najbardziej kolorowym i najbardziej rozśpiewanym miejscem w mieście. Tego dnia podopiecznych Ośrodka odwiedziła kapela ludowa działająca przy Zespole Pieśni i Tańca „Siedlecanie”, by wspólnie ze zgromadzonymi dziećmi, młodzieżą i nauczycielami przypomnieć i wyśpiewać pieśni patriotyczne, wojenne i legionowe.

 

„Siedlecanie” pod kierunkiem kierownik kapeli Eweliny Łubik- Węgrzyn, zaprezentowali przepiękne regionalne, łowickie stroje, wykonali dla zebranych kilka specjalnie opracowanych utworów, potem zaś nadszedł czas na część najbardziej oczekiwaną – wspólne śpiewanie. Popłynęły nuty „Pierwszej Kadrowej”, „Wojenki…”, i „Rozkwitały pąki białych róż…” i wielu, wielu innych pieśni.
Przypadające niedługo Święto odzyskania Niepodległości zawsze jest impulsem do rozmów o Ojczyźnie, jej symbolach i wartościach. Tegoroczne spotkanie w Ośrodku w niezwykle barwny i radosny sposób ukazało zebranym piękno polskiego folkloru i z pewnością stanowiło zachętę do wspólnego muzykowania i przypominania nieco „zakurzonych” i zapomnianych już pieśni.

 

sk