kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Sfinansują zadania upamiętniające obchody stulecia polskiej Niepodległości

Sfinansują zadania upamiętniające obchody stulecia polskiej Niepodległości

Dodano: 31.01.2018 12:00 Sfinansują zadania upamiętniające obchody stulecia polskiej Niepodległości
W Starostwie Powiatowym w Bochni odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące programów dotacyjnych „Niepodległa” oraz „Koalicja dla Niepodległej”.

Z okazji rocznicy powstały dwa programy dotacyjne „Niepodległa” i „Koalicje dla Niepodległej”. Ich odbiorcami są społeczności lokalne, ich mieszkańcy oraz działające w nich instytucje. Łączna kwota przeznaczona na programy dotacyjny w latach 2017-2021 to 45 500 000 złotych.

W obchodach stulecia polskiej Niepodległości kluczowe znaczenie ma jak najszersze włączenie do wspólnego świętowania mieszkańców Polski. W spełnieniu tych celów mają pomóc dwa programy dotacyjne na realizację projektów związanych z obchodami w społecznościach lokalnych, na poziomie gmin, powiatów i województw. We wszystkich projektach szczególny nacisk zostanie położony na dotarcie do ludzi młodych oraz na realizowanie zadań w różnych formach współpracy.

Program Koalicja dla Niepodległej

Celem programu jest zachęcenie wszystkich mieszkańców Polski do radosnego i wspólnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości. Pomóc w tym ma system małych dotacji przeznaczonych dla samorządowych instytucji kultury, organizacji pozarządowych i innych instytucji (wymienionych w regulaminie), które zawiążą koalicję na rzecz realizacji zadań związanych z obchodami. Premiowane będą inicjatywy, które pozwolą na zaangażowanie i partycypację obywatelską oraz autentyczne współtworzenie obchodów przez lokalne środowiska.

Konkurs skierowany do samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych. Warunkiem jest złożenia wniosku jest zawarcie koalicji składającej się co najmniej z dwóch podmiotów. Budżet programu na ten rok wynosi 7 milionów zł., a minimalna kwota dofinansowania to 2 000 zł. natomiast maksymalna 20 000zł. Wymagany jest wkład własny w wysokości 10 %. Planowany termin ogłoszenia naboru na zaktualizowanych zasadach to kwiecień 2018.

Program Niepodległa – realizacja zadania 4 kwietnia do 20 listopada 2018 r.

Skierowany jest do samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych. Jego celem jest dofinansowanie inicjatyw włączających mieszkańców Polski w świętowanie rocznicy niepodległości oraz zwiększających świadomość na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości.

Program umożliwia pozyskanie dofinansowania na organizację dużych wydarzeń oraz mniejszych inicjatyw, które będą skupiały się na działaniach edukacyjnych, animacyjnych lub popularyzatorskich, takich jak: festiwale, wystawy, koncerty, tworzenie ścieżek edukacyjnych. Budżet programu na ten rok wynosi 6 miliony zł. Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania to 8 000 zł, maksymalna – 150 000 zł. Wymagany jest wkład własny w wysokości 15%.

 

sk