kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Samorządy o połączeniu Kopalni Soli w Bochni i Wieliczce

Samorządy o połączeniu Kopalni Soli w Bochni i Wieliczce

Dodano: 17.11.2011 00:00 Samorządy o połączeniu  Kopalni Soli w Bochni i Wieliczce
Dzisiaj rano w Starostwie Powiatowym w Bochni odbyło się spotkanie przedstawicieli czterech samorządów dotyczące włączenia bocheńskiej Kopalni Soli w struktury kopalni wielickiej. Starostowie i Burmistrzowie są zgodni, że takie połączenie nie będzie służyć żadnemu podmiotowi.

 

Podczas spotkania, w którym uczestniczyli  Jacek Pająk Starosta  Bocheński, Jacek Juszkiewicz Starosta Wielicki, Stefan Kolawiński  Burmistrz Miasta Bochnia oraz Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy  Wieliczka wypracowane i podpisane zostało wspólne stanowisko, które przesłane zostanie do Ministra Skarbu Państwa oraz Ministra Gospodarki. Przedstawiciele samorządów zgodnie  uważają, że ewentualne decyzje w zakresie połączenia tych podmiotów powinny zostać poprzedzone dogłębną analizą.  Zwracają też uwagę, że oba podmioty stanowią ważny element  życia gospodarczego, turystycznego i kulturalnego, a takim działaniom powinien przyświecać nie tylko interes ekonomiczny ale również społeczny.


W efekcie dzisiejszych uzgodnień przedstawiciele samorządów  planują spotkać się z  oraz Ministrem Gospodarki oraz Ministrem Skarbu Państwa. Dyskusja o połączeniu zostanie skierowana pod obrady Rad Miast i Powiatów.

 

 

kkh