kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Samodzielność Sądu Rejonowego w Bochni utrzymana?

Samodzielność Sądu Rejonowego w Bochni utrzymana?

Dodano: 06.06.2012 08:40 Samodzielność Sądu Rejonowego w Bochni utrzymana?
Jacek Pająk starosta bocheński uczestniczył w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe działania bocheńskich samorządowców w staraniach o utrzymanie samodzielności Sądu Rejonowego w Bochni.

Oprócz starosty bocheńskiego w spotkaniu uczestniczył Stefan Kolawiński burmistrz Bochni, Kazimierz Ścisło przewodniczący Rady Miasta Bochnia, Jan Kulig wójt Łapanowa, Jerzy Błoniarz wójt Żegociny, Józef Słonina wójt Rzezawy, Józef Nowak wójt Trzciany oraz prezesi: Sądu Rejonowego Piotr Maziarz i Stowarzyszenia Bochniaków Stanisław Kobiela.

- Nasze dzisiejsze spotkanie potraktujmy jako podsumowanie dotychczasowych działań podejmowanych w obronie bocheńskiego sądu – powiedział Jacek Pająk starosta bocheński.

Starosta docenił również udział lokalnej społeczności w organizowanych działaniach mających na celu utrzymanie samodzielności bocheńskiego sądu.

- Pragnę podziękować wszystkim osobom za zaangażowanie, szczególnie Panu Prezesowi Sądu Rejonowego w Bochni, samorządowcom oraz mieszkańcom powiatu i gmin. Wspólne działania w sprawie reorganizacji sądownictwa pokazały, że są pewne rzeczy, które nas łączą i obrona lokalnej tradycji, kultury i dumy jest dla nas rzeczą priorytetową. Nie mogę przy tym nie zauważyć nieobecności kilku samorządowców, którzy nie zaangażowali się w sprawę. Mam na myśli brak wsparcia ze strony Gminy Bochnia, który uważam za brak znaczący. Uważam, że są projekty, w które należy się zaangażować niezależnie od barw politycznych czy funkcji samorządowych. Od początku zdawaliśmy sobie sprawę z niezręczności jaką jest komentowanie projektu reorganizacji sądownictwa przez Starostę Bocheńskiego, członka Platformy Obywatelskiej. Jednak to pokazało, że Platforma Obywatelska jest partią, w której dyskusja i wymiana argumentów są rzeczami dopuszczalnymi – mówił Jacek Pająk starosta bocheński.