kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Są pieniądze na wymianę pieców

Są pieniądze na wymianę pieców

Dodano: 12.08.2016 00:00 Są pieniądze na wymianę pieców
Prawie 210 mln zł przeznaczył Zarząd Województwa Małopolskiego w ramach Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego w latach 2014-2020 na wymianę pieców w Małopolsce. Dowiedz się, jak skorzystać z tych środków.

Dla kogo dotacje?
Właściciele domów jedno i wielorodzinnych, którzy chcą zlikwidować swój stary piec węglowy i zastąpić go piecem na biomasę lub paliwa gazowe, nowoczesnym piecem węglowym, źródłem ciepła wykorzystującym odnawialne źródła energii lub podłączyć się do sieci ciepłowniczej.
Jak dostać dotację?
Środki dla mieszkańców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 dostępne są wyłącznie za pośrednictwem samorządów gminnych.
Poniżej link do pdf z wykazem gmin uczestniczących w programie:
http://www.rpo.malopolska.pl/download/program-regionalny/skorzystaj/nabory/poddzialanie-4-4-3--obnizenie-poziomu-niskiej-emisji-paliwa-stale---spr---nabor-kart-projektow-subregionalnych/informacje-nt--zlozonych-kart-projektow-subregionalnych/4_4_3_wszystkie_subregiony.pdf

Sprawdź, jakie to proste!
W ramach realizowanych projektów będzie możliwe:
1. Wykonanie bezpłatnego audytu energetycznego
Dzięki temu ocenisz opłacalność inwestycji i dowiesz się jakie prace termomodernizacyjne trzeba przeprowadzić.
2. Ocieplenie domu
Jeśli audyt wskaże Ci, że niezbędne do wykonania są prace termomodernizacyjne będziesz mógł skorzystać z programu Jawor realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
http://www.wfos.krakow.pl/jawor-program-pozyczkowy-na-termomodernizacje-dla-osob-fizycznych
3. Wymiana pieca
Jeżeli po audycie zdecydujesz się na wymianę pieca w Twoim domu będziesz mógł otrzymać nawet 8 tys. zł oraz zwrot kosztów niezbędnej wymiany instalacji nawet do 6 tys. zł na jedno źródło ciepła. O termin naboru pytaj w swojej gminie, jeśli ubiega się o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Dowiedz się więcej
O więcej szczegółów pytaj w najbliższym Punkcie Informacyjnym. Dla mieszkańców powiatów: m. Kraków, krakowskiego, bocheńskiego, wielickiego, myślenickiego, miechowskiego oraz proszowickiego.
- ul. Wielicka 72B, 30-552 Kraków, tel. (12) 616 0 616, fax (12) 29 90 941, pn. 8:00 - 18:00, wt.-pt. 8:00 - 16:00
Zapraszamy również  na Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”, w Olkuszu (21 sierpnia) lub w Nowym Sączu (28 sierpnia). Będzie tam  niepowtarzalna okazja spotkania się w jednym miejscu ze specjalistami ds. Funduszy Europejskich oraz konsultantami z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, aby poznać możliwości pozyskania środków na ocieplanie domu i wymianę starych kotłów na nowoczesne, ekologiczne piece.