kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Są fundusze na nową karetkę

Są fundusze na nową karetkę

Dodano: 22.08.2019 08:00 Są fundusze na nową karetkę
400 tys. zł z Ministerstwa Zdrowia otrzymał szpital w Bochni na zakup nowoczesnej karetki. Nowa karetka trafi do szpitala najprawdopodobniej jesienią.

 

 

- Cieszę się, że udało się pozyskać fundusze na zakup nowej karetki. To zwiększy nie tylko bezpieczeństwo naszych mieszkańc ów, ale także poprawi komfort pracy ratowników medycznych – mówi Adam Korta Starosta Bocheński.

 

W sumie na terenie powiatu bocheńskiego stacjonuje pięć Zespołów Ratownictwa Medycznego, które wykorzystują zamiennie 8 karetek. Najstarsze pojazdy, są mocno wysłużone pochodzą bowiem z 2005 roku.

-Istotne jest to, że te pojazdy pokonują tysiące kilometrów w ciągu roku, także po trudnym terenie, są więc bardzo wyeksploatowane – podkreśla Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

ZRM są rozlokowane w czterech miejscach: przy Szpitalu Powiatowym w Bochni funkcjonują dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, są jeszcze punkty w Muchówce , Dziewinie i Trzcianie. ZRM mają do obsłużenia 100-tys. powiat bocheński. W ciągu roku karetki wyjeżdżają do pacjentów ponad siedem tysięcy razy.

 

 

 

 

kh