kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Ruszyły warsztaty dla rodziców prowadzone przez specjalistów z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bochni

Ruszyły warsztaty dla rodziców prowadzone przez specjalistów z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bochni

Dodano: 23.03.2021 08:00 Warsztaty dla rodziców w Muchówce
Ośrodek Interwencji Kryzysowej prowadzi warsztaty profilaktyczne dla rodziców i uczniów szkół z terenu powiatu bocheńskiego. Pierwsze ze spotkań inauguracyjnych odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Muchówce a tematem rozmów było dlaczego dzieci sięgają po używki.

Rodzice otrzymali kompleksową wiedzę w zakresie problematyki uzależnienia od alkoholu, narkotyków, dopalaczy oraz uzależnień behawioralnych, a także aspektów prawnych związanych z nadużywaniem substancji psychoaktywnych.

Przekazano im również szczegółowe informacje dotyczące palcówek z terenu powiatu bocheńskiego, w których mogą szukać pomocy zarówno dla siebie jak i dla dzieci. Uczestnicy spotkania byli bardzo zainteresowani tematem, aktywnie uczestniczyli w proponowanych zajęciach i zadawali liczne pytania.

Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach projektu pn. „Wsparcie rodziny i systemu pieczy zastępczej w Powiecie Bocheńskim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

 

sk