kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Ruszyły prace przy bocheńskim szpitalu

Ruszyły prace przy bocheńskim szpitalu

Dodano: 20.05.2009 13:00 Ruszyły prace przy bocheńskim szpitalu

Trwa budowa nowego pawilonu Szpitala Powiatowego w Bochni. Nowy, czterokondygnacyjny pawilon powstaje na fundamentach rozpoczętej przed laty inwestycji, która w pierwotnym zamierzeniu miała mieścić przychodnię specjalistyczną. Jej budowę rozpoczęto w 1998 r. Jednak z braku środków finansowych zrealizowano jedynie stan zerowy bez stropu nad suterenami.

W chwili obecnej plac obok szpitala i budowla zwana potocznie akropolem została przekazana wykonawcy.Prowadzone są tam prace polegające na wzmocnieniu fundamentów metodą "mikropali”, wykonywana jest także izolacja pionowa fundamentów.

W najbliższych tygodniach planowane jest ułożenie części instalacji sanitarnej, zagęszczenie podłoża i przygotowanie podbudowy posadzkowej. Na płycie żelbetowej zostanie ustawiony dźwig wysokiego podnoszenia za pomocą którego prowadzone będą prace kubaturowe i konstrukcyjne.

Koszt rozbudowy Szpitala Powiatowego w Bochni  to 16 mln 697 tys. złotych. Projektowany budynek spełniać będzie najwyższe europejskie standardy. Docelowo będą się tam mieściły oddziały: ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny.
Bocheński szpital pozyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 7 mln 802 tys. złotych z MRPO. Dodatkowo w budżecie powiatu na rozbudowę Rada Powiatu zabezpieczyła  środki w wysokości 5 mln 383 tys. złotych, natomiast pozostałą kwotę 3 mln 511 tys. złotych przeznaczy szpital - mówi starosta Jacek Pająk. Zgodnie z założeniami projektu budowa nowego pawilonu ma zakończyć się do listopada 2010 r.