kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Ruszył cykl spotkań w szkołach średnich z bochnianinem Szczepanem Brzeskim i Sylwią Bajek

Ruszył cykl spotkań w szkołach średnich z bochnianinem Szczepanem Brzeskim i Sylwią Bajek

Dodano: 12.09.2017 08:00 Ruszył cykl spotkań w szkołach średnich z bochnianinem Szczepanem Brzeskim i Sylwią  Bajek
W II Liceum Ogólnokształcących w Bochni odbyło się spotkanie z himalaistą Szczepanem Brzeskim oraz jego partnerką Sylwią Bajek. Prelekcja ta zapoczątkowała cykl spotkań z młodzieżą w szkołach prowadzonych przez Powiat Bocheński. II LO reprezentowali uczniowie z klas o rozszerzonym profilu geograficznym.

Szczepan i Sylwia opowiadali młodym ludziom o Himalajach, Evereście, Nepalu i wspinaczce na najwyższy szczyt świata.  O przygodach które spotkały ich podczas wyprawy, ale również mówili o tym co w życiu ważne  czyli pasji, realizacji marzeń i sporcie.

Szczepan Brzeski to pasjonat wspinaczki i miłośnik gór. Wspólnie ze swoją partnerką w maju tego roku wzięli udział w wyprawie na szczyt dachu Świata – Mount Everest. Z przyczyn od niech niezależnych dotarli na 8 800 m.n.p .m, ale ze zdobycia największej góry nie rezygnują, gdyż dla Szczepana Everest jest ostatnim do zdobycia szczytem w Koronie Ziemi (9 najwyższych szczytów na świecie). Dotychczas pełną Koronę Ziemi zdobyło 22 Polaków, a Polskich zdobywców Everestu jest ok. 50.

Sylwia Bajek to  podróżniczka, miłośniczka wspinaczki skałkowej, fotografii reportażu, poczucia wolności, minimalizmu, 'dziania się'. Pochodzi z Rzeszowa. Na co dzień studentka Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.  W duecie ze Szczepanem prowadzi prelekcje podróżniczo-motywacyjne dla młodzieży i dorosłych. 21 maja 2017 realizując projekt Najmłodsza Polka na Evereście (rocznik '91) wspięła się na wysokość 8800 m n.p.m. Na swoim górskim koncie ma m.in. Wierzchołek Południowy Mount Everest, Denali, Island Peak, Gran Paradiso

Warto wspomnieć że Szczepan Brzeski został nominowany w konkursie Gazety Krakowskiej w kategorii Osobowość Turystyki i zwyciężył etap wojewódzki , niemniej jednak regulamin przewiduje że o wyborze Małopolskiej Osobowości Turystyki, decydują Czytelnicy (2/3 punktów) oraz Kapituła Plebiscytu (1/3 punktów). Zatem czy Szczepan zostanie oficjalnie Osobowością Turystyki dowiemy się niebawem. My jesteśmy jednak pewni że do tego dojdzie, trzymamy na pewno mocno kciuki !


sk