kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rusza szkoła muzyczna II stopnia

Rusza szkoła muzyczna II stopnia

Dodano: 02.06.2014 15:00 Rusza szkoła muzyczna II stopnia
Jeszcze w tym roku utalentowane dzieci z powiatu bocheńskiego i okolic będą mogły rozpocząć naukę w szkole muzycznej II stopnia. Obecnie ogłoszony został nabór. O meandrach decyzji, lokalizacji oraz naborze rozmawiano dzisiaj w starostwie podczas specjalnie zorganizowanej w tym celu konferencji prasowej .

 

 


W spotkaniu uczestniczyli poseł na sejm Urszula Augustyn, poseł na sejm Elżbieta Achinger, starosta bocheński Jacek Pająk, burmistrz Stefan Kolawiński i dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia Krzysztof Krawczyk.


To dzisiejsze spotkania jest zwieńczeniem wieloletnich, a w ostatnich miesiącach bardzo intensywnych starań o uruchomienie szkoły muzycznej II stopnia. Cieszę się, że nasze działania, spotkanie u ministra przyniosły tak pozytywne skutki- rozpoczął Jacek Pająk, starosta bocheński. Urszula Augustyn podkreślała, że to wydarzenie wyjątkowe. Zaznaczyła także, że jest to jedyna od sześciu lat decyzja ministra kultury związana z utworzeniem szkoły. O tym jak ważna i świetnie oceniana jest praca tej szkoły mówiła natomiast Elżbieta Achinger. Dyrektor szkoły M. Krawczyk przedstawił skalę problemu przed jakim stali uczniowie chcący kontynuować naukę, a nie mogli tego zrobić właśnie z powodu braku możliwości dojazdu. Naukę podejmowali jedynie uczniowie starsi, gotowi do samodzielnego dojazdu. „Szkoła ta otwiera drogę do dalszego kształcenia artystycznego na poziomie akademickim czy konserwatoriów poza granicami naszego kraju”- mówił dyrektor .

Wszystkim zebranym gratulował także burmistrz, dziękując w imieniu mieszkańców Bochni za możliwość edukacji na miejscu.

Na razie szkoła będzie działała w dotychczasowym budynku. Dyskusje nad lokalizacją trwają.
Nabór został już ogłoszony. Szkoła będzie kształcić na takich instrumentach jak: fortepian, organy, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, gitara, flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, akordeon, perkusja. Możliwe, że zostanie uruchomiony również kierunek wokalny. Egzamin wstępny odbędzie się 30 czerwca br. Więcej informacji udziela sekretariat szkoły tel. 14 612 32 70

kkh