kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rusza elektroniczny nabór do szkól ponadgimnazjalnych

Rusza elektroniczny nabór do szkól ponadgimnazjalnych

Dodano: 13.05.2010 13:00 Rusza  elektroniczny nabór do szkól ponadgimnazjalnych
17. maja rozpocznie się termin składania podań do szkół ponadgimnazjalnych. Wzorem lat ubiegłym w szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński nabór prowadzony będzie drogą elektroniczną. W systemie gromadzone są dane na temat szkół, tworzonych przez nie oddziałów oraz pełne informacje na temat kandydatów.

Atutem wykorzystania systemu komputerowego w trakcie rekrutacji jest ograniczenie liczby dokumentów oraz wizyt kandydata w szkole. Dzięki wykorzystaniu tego systemu kandydat posługuje się wyłącznie jednym podaniem , bez względu na liczbę szkół, które wybrał i kontaktuje się wyłącznie z jedną  szkołą.

W moim odczuciu ta forma naboru jest dużym ułatwieniem dla młodych ludzi. W  tradycyjnym przypadku, uczniowie kandydujący do trzech szkół musieli wszystkie te szkoły odwiedzić i we wszystkich złożyć podania -  mówi starosta Jacek Pająk.

Nabór zakończy się w lipcu, następnie przeprowadzona zostanie rekrutacja uzupełniająca, której wyniki zostaną ogłoszone
30. sierpnia br.

Kandydat do szkoły ponadgimnazjalnej musi  wejść na stronę www.malopolska.edu.com.pl/Kandydat Zostaje  zarejestrowany w systemie KSEON Optivum ,  otrzymuje swój identyfikator oraz hasło.  Na stronie tej znajduje się także oferta szkół ponadgimnazjalnych  Powiatu Bocheńskiego. Następnie dokonuje  wyboru trzech szkół. Przez szkołę należy rozumieć nie Zespół Szkół, ale konkretną szkołę np. liceum ogólnokształcące przy Zespole Szkół. Jednocześnie w obrębie trzech szkół może wybrać dowolną liczbę oddziałów.