Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Runda rewanżowa I ligi PLHPN rozpoczęta

Runda rewanżowa I ligi PLHPN rozpoczęta

Dodano: 28.01.2010 08:00 Tabela ILiga
Siódma kolejka przyniosła ciekawe rozstrzygnięcia. Zawodnicy strzelili 36 bramek. Lider Igloo zgodnie z planem, potknięcie Stalproduktu, porażki Parkersów i CCDP.

ALLADYN – AGROKOM 1:2

Jakub Cyz – Adam Michniak, Adam Boroń

Pierwsi w tym meczu bramkę zdobyli gracze Agrokomu a konkretnie Adam Michniak, który wykorzystał błąd obrony drużyny Alladyna przy wyprowadzaniu piłki ze swojej połowy i precyzyjnie uderzył po długim rogu. Jednak chwilę po wznowieniu gry Jakub Cyz wyrównał stan meczu i do końca pierwszej połowy zarysowała się delikatna przewaga Alladyna.  Po przerwie obydwie drużyny postawiły na atak. Lepiej na tym wyszli zawodnicy Agrokomu. Adam Boroń w swoim stylu dynamicznie pomknął prawym skrzydłem i precyzyjnym, płaskim strzałem umieścił piłkę w rogu bramki Alladyna. Następnie Michniak obok słupka, świetnej okazji nie wykorzystał Wąsik. W końcówce Alladyn wyraźnie podkręcił tempo, jednak strzały  kolejno Gałeckiego, Sułkowskiego i Szczerbińskiego mijały bramkę przeciwnika i wynik nie uległ już zmianie.

PARKERS – STALPRODUKT  P-1  1:9

Paweł Mularz – Mirosław Bienias x 3, Dominik Prytko x 2, Daniel Goryczko x 2, Robert Bieniek, Wojciech Wołek

Zdecydowanie udany rewanż „hutników” za potyczkę tych drużyn z pierwszej kolejki. Już na początku spotkania szybka akcja Stalproduktu i Prytko na 1:0, chwile później drugiego gola dołożył Bienias. Stalprodukt kontrolował przebieg meczu, spokojnie rozgrywając piłkę. Gdy tylko hutnicy przyspieszali grę, pod bramką przeciwnika robiło się gorąco. Parkersi próbowali jednak „odgryzać” się rywalowi czego dowodem są nieudane przymiarki z dystansu Rydza i Liszki. Jednak kolejne bramki drużyny Stalproduktu ostudziły zapał Parkersów. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, kolejne trafienia graczy Stalproduktu doprowadziły do wyniku 1:9. honorowego gola dla Parkersów zdobył Paweł Mularz.

AGROKOM – IGLOO 1:7

Adam Michniak – Tomasz Turkiewicz x 3, Grzegorz Trzósło x 2, Radosław Stachoń, Dariusz Gałązka.

Uważny początek obydwu zespołów. Agrokom odczuwał fizycznie trudy meczu z Aladynem, w którym zawodnicy zostawili sporo sił na boisku. Po kilku minutach Trzósło dał prowadzenie drużynie Igloo. Po bramce gra się wyrównała, jednak błąd przy wyprowadzaniu piłki popełniają zawodnicy Agrokomu i Trzósło na 2:0. Zarysowała się przewaga „mroźnych” czego dowodem była piękna bramka Stachonia (w okienko). Druga połowa rozpoczęła się od ataków Igloo i dwóch szybko zdobytych bramek przez Turkiewicza. Następnie strzały Mikulskiego i Tomczyka jedynie ostemplowały słupek bramki strzeżonej przez Raczyńskiego. Honorowe trafienie w tym meczu dla Agrokomu zanotował Michniak. W końcówce Turkiewicz i Gałązka ustalili wynik meczu na 1:7.

STALPRODUKT P-1 – NPDL 2:2

Daniel Goryczko x 2 –  Dawid Kozdroń, Maciej Cempa

Obydwie drużyny uważnie rozpoczęły to spotkanie. Po kilku minutach na strzał z dystansu decyduje się Prytko jednak Jaszczyński nie daje się zaskoczyć. W odpowiedzi strzela Cempa piłka odbija się od wewnętrznej strony słupka i z linii bramkowej wybija ją Bienias ratując swój zespół przez utratą gola. Chwile później rzut karny dla Stalproduktu podyktowany za zagranie ręką na bramkę zamienia Goryczko i jest 1:0. Następnie Bienias decyduje się na indywidualną akcję, minął kilku rywali oddał chytry strzał po ziemi lecz zmierzającą bo bramki piłkę wybija Łukasz Panek. Ta sytuacja wyraźnie rozdrażniła graczy NPDL i niedługo potem jeszcze przed przerwą dwójowa akcja Panek - Kozdroń i ten drugi doprowadza do wyrównania. Po zmianie stron obserwowaliśmy wzajemne ataki obydwu drużyn. Po jednym z nich Daniel Goryczko (co prawda na raty) ale pokonuje Jaszczyńskiego i mamy 2:1. Jednak NPDL grał w tym meczu do końca i  Maciej Cempa doprowadził do wyrównania. Okazje na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę mięli ponownie Cempa, Bajda oraz Dudek ale obronną ręką z tych akcji wyszedł Krzysztof Kubala, który swoimi interwencjami zapewnił punkt drużynie Stalproduktu..

REMEDIUM – CCDP  7:4

Dawid Pączek x 2, Paweł Rajca, Marcin Mikulski, Mariusz Krupa, Tomasz Kubik, samobójcza – Jacek Nawrocki x 2, Jarosław Strach x 2

Zawodnicy CCDP przystąpili do tego meczu tylko w pięcioosobowym składzie bez zmienników, braki kadrowe lecz w mniejszym stopniu widoczne były też po stronie Remedium. Akcje w tym meczu szybko przenosiły się z jednej bramki pod drugą. Pączek uderzył z dystansu lecz obok słupka, w odpowiedzi minimalnie pomylił się Motak. Po nieudanej akcji CCDP kontra Remedium i Rajca strzela na 1:0. Po bramce gra się wyrównała. Po kilku minutach szybka akcja Remedium i Mikulski podwyższa na 2:0. Trzecia bramkę dorzucił uderzeniem z dystansu Pączek. Po tej bramce poderwał się zespół CCDP. Nawrocki po rykoszecie strzela na 3:1, chwilę później Strach strzela kontaktowego gola. Po kolejnej akcji Stracha mógł być remis ale przegrał on pojedynek sam na sam ze Stecem. Na początku drugiej połowy Mariusz Krupa przymierzył z dystansu i Remedium odskoczyło na 4:2, odpowiedź CCDP była natychmiastowa – Nawrocki na raty pokonuje Steca i zrobiło się 4:3. Motak trafia w spojenie słupka z poprzeczką, w odpowiedzi Pączek precyzyjnie tuż przy słupku i Remedium prowadzi 5:3. Kontaktowego gola ponownie strzela Strach, jednak zmęczenie dawało się drużynie CCDP wyraźnie we znaki. W końcówce drużyna Remedium zdobyła jeszcze dwie bramki: pierwszą po samobójczym trafieniu Nawrockiego drugą po strzale Kubika i mecz zakończył się wynikiem 7:4.