kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rozwijąją się twórczo za pieniądze unijne

Rozwijąją się twórczo za pieniądze unijne

Dodano: 25.03.2010 11:00 Rozwijąją się twórczo za pieniądze unijne
Wyzwalanie aktywności twórczej szansą na udany start w dorosłe życie - taką nazwę nosi realizowany w Powiecie Bocheńskim projekt wspierający młodzież ze specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

 

Uczniowie Ośrodka uczestniczą m.in. w zajęciach pn. „Świat zatrzymany w kadrze”, podczas, których młodzież uczy się pracy z kamerą , podejmuje pierwsze próby montażu nagranego materiału, poznaje także podstawy tworzenia szablonu graficznego strony internetowej, a także doskonali techniki samodzielnego wykonywania zdjęć. Dla zainteresowanych literaturą prowadzone są lekcje z cyklu „Podróże po literaturze”, które pozwalają na rozwijanie zainteresowań czytelniczych, sprzyjają rozwijaniu wyobraźni i wrażliwości językowej. Dodatkowo uczniowie uczestniczą także w zajęciach z arteterapii, które rozwijają sprawność manualną, muzykoterapii, a także doświadczają świata za pomocą zmysłów. Łącznie w ramach projektu uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odbędą 740 godzin dodatkowych zajęć .

Projekt na łączna kwotę 245 555 zł  w całości finansowany jest ze środków unijnych. Zadanie zostało  złożone w konkursie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i będzie realizowane przez Powiat Bocheński do końca sierpnia 2011 r. Wszelkie informacje można uzyskać w Wydziale Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Bochni, pod nr telefonu (14)615-37-72.

Zobacz inne projekty unijne realizowane przez samorząd powiatowy