kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rozstrzygnięto konkurs powiatowy !

Rozstrzygnięto konkurs powiatowy !

Dodano: 14.10.2015 08:25  Rozstrzygnięto konkurs powiatowy !
W sali klubu bocheńskiej Biblioteki odbyło się 9 października 2015 r. uroczyste rozstrzygnięcie XI konkursu plastyczno-literackiego „W świecie księdza Jana” zorganizowanego w 100 rocznicę urodzin ks. Jana Twardowskiego.

Konkurs miał zasięg powiatowy a honorowy patronat roztoczył nad nim Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn. W obecnej  edycji motywem przewodnim była twórczość ks. Jana Twardowskiego, poety wyjątkowego, ukazującego w sposób prosty, a jednocześnie magiczny otaczający nas świat. Była to doskonała okazja do przypomnienia jego sylwetki i dorobku poetyckiego.

Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zgromadziło w sali klubu bocheńskiej Biblioteki nie tylko laureatów i wyróżnionych z całego powiatu, ale także rodziców, bibliotekarzy i nauczycieli. Na spotkanie przybyła Sekretarz Starostwa Powiatowego Anna Wojakiewicz, która wraz z Dyrektor Biblioteki Dorotą Rzepką wręczyła laureatom dyplomy i nagrody książkowe. Spotkanie zakończyła krótka prezentacja o życiu i twórczości poety przygotowana przez pomysłodawczynię i organizatorkę konkursu Bernadettę Machetę.

Na konkurs wpłynęło 130 prac. Uczestnicy wykazali się pomysłowością i artystyczną wyobraźnią. Prace były oryginalne,  kolorowe wykonane różnymi technikami. Oceniało je Jury w składzie: Iwona Multan – bibliotekarz PiMBP w Bochni, Beata Piskór – instruktor PiMBP w Bochni, Bernadetta Macheta – instruktor PiMBP w Bochni. Po dokładnym obejrzeniu, wnikliwej ocenie prac i sprawdzeniu ich zgodności z tematem konkursu postanowiło przyznać nagrody w trzech kategoriach wiekowych:

Kategoria I (7 – 9 lat)
I miejsce: Aleksandra Murdza
I miejsce: Marianna Gałczyńska
II miejsce: Justyna Janus
III miejsce: Wiktoria Majka
Wyróżnienia: Mateusz Gnyla, Magdalena Kruczek, Maja Laska, Wojciech Janik, Magdalena Rogoda, Dominika Dudziak, Adam Hajduk

Kategoria II (10- 12 lat)
I miejsce: Dominik Smoleń
II miejsce: Paweł Statek
II miejsce: Aleksandra Gajdzicka
II miejsce: Julita Waligóra
III miejsce: Paulina Babral
III miejsce: Michał Kokoszka
Wyróżnienia: Magdalena Madejska, Agata Rogoda, Anna Klimek, Emilia Franczyk, Zofia Janik, Sandra Kik

Kategoria III (13 - 15 lat)
I miejsce: Izabela Dziedzic
II miejsce: Angelika Adamczyk
III miejsce: Agnieszka Mąka
III miejsce: Oskar Linca

Ponadto Komisja wyróżniła najmłodszych 11 uczestników.  
Prace nagrodzone, wyróżnione będą eksponowane w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży PiMBP w Bochni.

inf/kkh