kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rozpoczyna się remont mostu w Rajbrocie

Rozpoczyna się remont mostu w Rajbrocie

Dodano: 12.07.2016 10:00 Rozpoczyna się remont mostu w Rajbrocie
W związku z odbudową mostu w miejscowości Rajbrot informujemy o zamknięciu fragmentu drogi powiatowej Lipnica Murowana-Żegocina od dnia 15.07.2016 do dnia 31.10.2016 i wprowadzenie objazdu zamkniętego odcinka drogi. Objazd będzie prowadzony drogą powiatową Muchówka –Porąbka Iwkowska (1447K) i fragmentem drogi wojewódzkiej Wieliczka- Tymowa (DW966). Przejście dla pieszych będzie znajdować się w odległości ok. 50 m.od modernizowanego obiektu.

 

 W Rajbrocie powstanie nowy most i przebudowany zostanie istniejący układ komunikacyjny co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego jak i samochodowego
– mówi Ludwik Węgrzyn , starosta bocheński.

W ramach prac wykonany zostanie nowy obiekt, przebudowane zostaną dojazdy, wybudowany chodnik po prawej stronie, kanalizacja deszczowa wraz z wykonaniem wylotu do rzeki Uszwica. Remont obejmuję także przebudowę skarp koryta rzeki Uszwica wraz z umocnieniem oraz przebudowę przydrożnych rowów .

Koszt prowadzonych prac to prawie 900 tys. zł, inwestycja otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

kkh