kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rozpoczęły się prace na ciągu północnym

Rozpoczęły się prace na ciągu północnym

Dodano: 16.10.2009 11:30 Rozpoczęły się prace na ciągu północnym

Wicemarszałek Roman Ciepiela i Starosta Bocheński Jacka Pająk wbijając symboliczną łopatę rozpoczęli budowę inwestycji zwanej „ciągiem północnym”. Inwestycja ta jest realizowana w ramach projektu „Przebudowa i modernizacja ciągu dróg powiatowych nr K1424, K1428, K2091, K1435, K2093 na odcinku Węzeł Autostradowy „Bochnia” - Uście Solne”.

- Rozpoczęliśmy kontraktowanie dróg powiatowych wcześniej niż ktokolwiek w Polsce, mimo, że zmieniło się prawo środowiskowe – podkreślał wicemarszałek Ciepiela. Inwestycja ta jest ważna dla gospodarki, dla mieszkańców, dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest też częścią walki o tempo wydatkowania środków europejskich. Jeśli wydatkujemy je stosunkowo szybko, to mamy szansę na premię 500 mln euro do podziału między te województwa, które wydatkują najefektywniej. Jesteśmy w tej chwili w czołówce jako region. Bardzo proszę zarówno wykonawców jak i Radę Powiatu, aby ta modernizacja przebiegała sprawnie. To jest walka o dodatkowe pieniądze, a jak je zdobędziemy, to zrobimy kolejne 10 czy 15, a może ponad 20 km – dodał wicemarszałek zarazem gratulując dobrego przygotowania inwestycji.

- Złe miłego początki – mówił starosta Jacek Pająk otwierając inwestycję podczas silnych opadów śniegu. - Uruchamiamy inwestycję bardzo ważną dla powiatu bocheńskiego. To prawie 11 mln zł, ponad 22 km budowanych, odnawianych, remontowanych dróg i chodników – podkreślał.

W ramach „ciągu północnego” wykonane zostanie m.in.: 22 km nawierzchni drogowej oraz ponad 2 km chodników. Zostanie wykonana przebudowa i remont pięciu dróg powiatowych, tworzących ciąg następujących po sobie sześciu odcinków, które znajdują się na terenie gmin wiejskich: Bochnia i Rzezawa. Przebudowane zostanie m.in. skrzyżowanie w Okulicach, zostanie także wyremontowany przepust w Krzeczowie, powstaną nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe. Odcinki objęte projektem leżą na terenach planowanych stref usługowo-przemysłowych, cieszących się popularnością obszarów turystycznych, jak również rekreacyjno-sportowych.

Całkowity koszt tej inwestycji to kwota 10 811 750 zł, z tego 54,48 % to dofinansowanie ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostała suma zostanie pokryta ze środków pochodzących z budżetu powiatu.

Zobacz relację w TV Malopolska