kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rozpoczęcie roku szkolnego w powiecie bocheńskim

Rozpoczęcie roku szkolnego w powiecie bocheńskim

Dodano: 05.09.2012 09:45 Rozpoczęcie roku szkolnego w powiecie bocheńskim
Starosta bocheński Jacek Pająk uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego w II LO w Bochni oraz Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie.

- W nowym roku szkolnym życzę wszystkim uczniom dobrych wyników w nauce, rodzicom satysfakcji z osiągnięć dzieci, a dyrektorom szkół i nauczycielom wielu sukcesów i zrealizowania wszelkich planów i zamierzeń – powiedział Jacek Pająk starosta bocheński.

Na terenie powiatu bocheńskiego funkcjonuje 8 szkół ponadgimnazjalnych. W roku szkolnym 2012/2013 będzie do nich uczęszczać łącznie 4534 uczniów. Od 1 września ruszają także nowe szkoły: licea dla dorosłych w Zespole Szkół Nr 3 oraz w Zespole Szkół w Dąbrowicy, a także Szkoła Policealna Pracowników Służb Medycznych i Społecznych w Bochni.

Największą szkołą w powiecie pozostaje Zespół Szkół nr 1 przy ul. Windakiewicza. Naukę rozpocznie tu 1276 uczniów. Liczba uczniów w pozostałych szkołach przedstawia się następująco: I LO- 764, ZS nr 3 – 753, ZS Nr 2 – 589, ZS Łapanów – 480, II LO – 344, ZS Dąbrowica – 263, szkoła medyczna – 45.