kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Różne oblicza zawodów czyli I Forum Zawodoznawcze w ZS Nr 2 w Bochni

Różne oblicza zawodów czyli I Forum Zawodoznawcze w ZS Nr 2 w Bochni

Dodano: 25.11.2015 10:00 Różne oblicza zawodów czyli I Forum Zawodoznawcze w ZS Nr 2 w Bochni
W Zespole Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni odbyło się I Forum Zawodoznawcze „Różne oblicza zawodów”.

W Forum uczestniczyli przedstawiciele następujących firm:

„Kreatywny punkt” reprezentowany przez  pana Zbigniewa Matrasa,

„Archi Projekt Biuro Projektowe s.c.”  reprezentowany przez panią  Agnieszkę Kępę,

„FHU Adam Mazurek” reprezentowany prze pana   Adama Mazurka,

„ Bohle Polska Sp. z o.o. „   reprezentowana przez pana Przemysława Maturę,

„ Arch Estate” reprezentowany przez panią  Annę Lemańczyk i pana Michała Miąsko,

„Zakład Stolarski E.Ćwiąkała”  reprezentowany przez pana Jakuba  Ćwiąkałę,

„ Zielona Planeta”  reprezentowany przez pana Bogdana Bębenka i panią Martę  Ściubak.

Podsumowaniem spotkania była prezentacja przygotowana przez nauczycieli szkoły, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła nowoczesne kierunki kształcenia.

W forum wzięła udział młodzież z  gimnazjów w : Nieszkowicach, Dąbrówce, Bochni, Siedlcach, Łazach, Gawłowie, Królówce, Brzesku, Mikluszowicach.

Głównym celem zorganizowania forum było promowanie szkolnictwa zawodowego, a przez to ułatwienie uczniom klas trzecich dokonania wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. W trakcie spotkania młodzież mogła wysłuchać, obejrzeć przygotowane  prezentacje, porozmawiać z prelegentami - właścicielami zaproszonych firm oraz z uczniami i nauczycielami.

Reprezentujący firmy opowiadali o etapach swojej ścieżki edukacyjnej, działalności  swojej firmy, doświadczeniu zawodowym oraz o obecnej sytuacji na  rynku pracy.

Otwartość, komunikatywność prelegentów,  chęć podejmowania dyskusji,  a szczególnie  prezentacja nowoczesnych technologii  stosowanych w  pracy  niezwykle  zainteresowała  i zaciekawiła uczniów podejmowaną tematyką .

Organizatorzy dziękują wszystkim przybyłym gimnazjalistom wraz z opiekunami oraz przedstawicielom i właścicielom  firm  za udział w I Forum Zawodoznawczym. Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje kolejnymi wspólnie  podejmowanymi działaniami , które przyczynią się do rozwoju szkolnictwa zawodowego w naszym regionie.

 

sk