kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rozmowy o statusie zawodowym pracowników oświaty rozpoczęte

Rozmowy o statusie zawodowym pracowników oświaty rozpoczęte

Dodano: 22.11.2016 09:10 Rozmowy o statusie zawodowym pracowników oświaty rozpoczęte
18 listopada br. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie odbyły się pierwsze spotkanie zapowiadanego przez Minister Edukacji Narodowej Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty. W spotkaniu uczestniczył m.in. Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

 

Było to spotkanie organizacyjne, służące omówieniu harmonogramu prac Zespołu, na który przybyli przedstawiciele wszystkich zainteresowanych środowisk (nauczyciele, samorządowcy, związki zawodowe).

Zebrani w pierwszej kolejności przyjęli regulamin prac Zespołu, po czym pracownicy Ministerstwa przedstawili zagadnienia, które będą przedmiotem spotkań.

W ramach Zespołu powołano także grupy robocze:

a) ds. finansowania oświaty i wynagradzania nauczycieli

b) ds. awansu zawodowego nauczycieli oraz czasu i warunków pracy nauczycieli.

Tematyka spotkań będzie obejmowała zarówno powyższe zagadnienia ale także dotknie kwestii dotyczących: statusu zawodowego dyrektora szkoły, wicedyrektora szkoły i nauczycieli zajmujących inne stanowiska kierownicze w szkole oraz status zawodowy pracowników szkoły niebędących nauczycielami, w szczególności asystenta nauczyciela i osób niebędących nauczycielami prowadzących pracę z uczniami a także inne sprawy z zakresu pragmatyki zawodowej nauczycieli.

Zespół będzie spotykał się co miesiąc a podsumowanie jego prac zaplanowano na kwiecień przyszłego roku.

Kolejne posiedzenie zaplanowano już na początku grudnia br.

kh