kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rozmawiano o budowie autostrady

Rozmawiano o budowie autostrady

Dodano: 24.02.2010 00:00 Rozmawiano o budowie autostrady
Po raz kolejny w Starostwie Powiatowym w Bochni rozmawiano na temat budowy autostrady i kwestii przewozu ciężkich materiałów do jej realizacji. Na zaproszenie starosty bocheńskiego w spotkaniu wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy z powiatu bocheńskiego, przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wykonawca.

Podczas spotkania starosta podkreślał kwestie zabezpieczenia dróg powiatowych i gminnych w trakcie budowy odcinka autostrady przebiegającego przez powiat bocheński. Ciężkie tiry, które będą dowozić materiał na budowę autostrady mogą zniszczyć nie tylko nawierzchnię, ale także podbudowę dróg gminnych i powiatowych. Zdaję sobie sprawę, iż nie było możliwe konsultowanie każdego odcinka autostrady ze wszystkimi samorządami, dlatego w chwili obecnej GDDKiA będzie musiała zmierzyć się z naszymi postulatami – podkreślał starosta bocheński Jacek Pająk.

Nie ulega wątpliwości, że budowa autostrady musi być realizowana, ale to spotkanie było kluczowe, aby poznać problem z obu stron - mówił poseł Jan Musiał. Obecna na spotkaniu poseł Urszula Augustyn zauważyła, że w chwili obecnej konieczne jest, aby wykonawca zaproponował rozwiązanie satysfakcjonujące samorządy.

W najbliższym czasie odbędzie się kolejne spotkanie władz powiatu z wykonawcą autostrady.