kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rozmawiali o dzieciach - podsumowanie konferencji DZIECKO NA ZAKRĘCIE

Rozmawiali o dzieciach - podsumowanie konferencji DZIECKO NA ZAKRĘCIE

Dodano: 13.05.2019 11:00 Rozmawiali o dzieciach - podsumowanie konferencji DZIECKO NA ZAKRĘCIE
Ponad 150 osób uczestniczyło w konferencji pn.: „Dziecko na zakręcie”, której organizatorami byli Starostwo Powiatowe w Bochni oraz Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna im. Stefana Szumana w Bochni. Przez cały dzień prelegenci, goście i uczestnicy spotkania rozmawiali o wyzwaniach przed jakimi stają m.in. rodzice, terapeuci czy nauczyciele. Mówili m.in. o tym co terapia rodzinna może zaoferować dzieciom i młodzieży zmagającym się z cierpieniem psychicznym, jak radzić sobie prowokacyjnymi zachowaniami i roztropnie przeprowadzać dzieci przez okres burzliwych zmian, wczesnego dorastania, a także jak stawiać granice.

Wszystkich uczestników spotkania powitali  Adam Korta Starosta Bocheński oraz Kinga Pałka Dyrektor Poradni. Cieszę się, że tak licznie odpowiedzieli Państwo na nasze zaproszenie, to bardzo ważne, aby w tych trudnych czasach spotykać się i rozmawiać, tym bardziej, że w życiu codziennym  pojawia się coraz więcej sytuacji, które pokazują jak krucha i delikatna jest dziecięca psychika - mówił Adam Korta, starosta bocheński.

W programie znalazły się nazwiska prelegentów cieszących się w środowisku edukacyjnym dużym uznaniem, jak np.  Wanda Papuga oraz Olga Pelc-Pękala. Swoją wiedzą  i doświadczeniem podzielili się również wybitni specjaliści z zaprzyjaźnionych placówek , jak Wacław Srebro z Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej w Tarnowie, mówiący o ważnej roli rodziny, Paweł Kamiński z Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w Brzesku oraz Stanisław Maciaszek ze Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii w Katowicach. O zachowaniach autodestrukcyjnych wśród dzieci i młodzieży opowiedział lekarz psychiatra   z Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie, Bartłomiej Taurogiński. Wśród zaproszonych prelegentów nie zabrakło również przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji w Bochni- Grzegorz Maj podzielił się swoją wiedzą na temat cyberprzemocy i stalkingu. Konferencję zamknął wykład Kingi Pałki, poruszający temat granic jakie stawiamy swoim dzieciom w wychowaniu. Przez cały dzień wszyscy zgromadzeni eksperci wyjaśniali jak dbać o bezpieczeństwo dzieci, dyskutowali o zagrożeniach,  a także pokazywali sposoby  jak im przeciwdziałać. Była to znakomita okazja do tego aby się spotkać, porozmawiać, a także poszerzyć wiedzę, w zakresie świadomości zagrożeń jakie czekają na młodych ludzi.

W bocheńskiej konferencji wzięło udział ponad 150-ciu słuchaczy. Wśród nich znaleźli się nauczyciele, wychowawcy, rodzice, studenci, dyrektorzy szkół, przedszkoli, poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz placówek oświatowych z rodzimego oraz sąsiednich powiatów.  Wysoki standard konferencji podkreślił fakt objęcia jej honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie.

Konferencja była organizowana w ramach 20-lecia powiatu bocheńskiego.

kh