kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rozlicz się z fiskusem, wesprzyj organizację z powiatu bocheńskiego

Rozlicz się z fiskusem, wesprzyj organizację z powiatu bocheńskiego

Dodano: 06.03.2019 10:00 Rozlicz się z fiskusem, wesprzyj organizację z powiatu bocheńskiego
Trwa czas rozliczeń podatkowych. Choć na rozliczenie się z fiskusem mamy czas do końca kwietnia, warto już rozglądnąć się za organizacją, której przekażemy 1 proc. Wybór, komu możemy go przekazać w Powiecie Bocheńskim, jest duży. Zachęcamy do wsparcia stowarzyszeń z terenu powiatu bocheńskiego.

Istotne jest to, aby to wsparcie trafiło do organizacji, które aktywnie działają na terenie powiatu bocheńskiego, a których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców bocheńszczyzny, a wszyscy wiemy, że takie wsparcie ma bardzo duże znaczenie- mówi Adam Korta, starosta bocheński.


Każdy samodzielnie wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1% z własnego PIT, mieszkaniec nie traci ani złotówki, rozdysponowuje kwotę, którą i tak przekazałby na rzecz Skarbu Państwa. Tak naprawdę nic nie stracimy, a możemy bezpośrednio wpłynąć na to, do kogo trafią pieniądze z naszych podatków. Jak podaje Ministerstwo Finansów w 2018 r. 50% wszystkich podatników przekazało 1% podatku dochodowego organizacjom pożytku publicznego; w sumie otrzymały one ponad 761 mln, to o ponad 143 mln więcej niż rok temu*.

 

kh

 

 

*https://inspro.org.pl