kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rozbudowa KP PSP w Bochni – przetarg ogłoszony

Rozbudowa KP PSP w Bochni – przetarg ogłoszony

Dodano: 21.08.2013 10:00 Rozbudowa KP PSP w Bochni – przetarg ogłoszony
Jeszcze do 6. września potrwa przetarg na realizację inwestycji pn. „Rozbudowa i przebudowa budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni” ogłoszony przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Jest to niewątpliwie ważna inwestycja dla powiatu bocheńskiego, nie tylko podnosząca standard pracy bocheńskich strażaków, ale przede wszystkim zwiększająca bezpieczeństwo mieszkańców Bochni jak i całego Powiatu, a także odwiedzających powiat bocheński turystów - wyjaśnia starosta bocheński Jacek Pająk.

Przypomnijmy od czego to się zaczęło:
2004 rok - rozpoczęto projektowanie nowej strażnicy
2005 rok - uzyskano pozwolenie na budowę
lipiec 2008 rok - wykonano projekt budowlany zamienny, w związku ze zmianą dot. rezygnacji z umiejscowienia Pogotowia Ratunkowego w planowanej inwestycji
sierpień 2008 rok - uzyskano kolejne pozwolenia na budowę
sierpień 2008 rok - ogłoszono przetarg i wyłoniono wykonawcę  na I Etap inwestycji pn.  Rozbudowa i przebudowa budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni  – Modernizacja boksów garażowych”
listopad 2008 rok – zakończono częściową modernizację budynku
2011 rok - rozpoczęto prace nad zmianą projektu
październik 2011 rok - w Starostwie Powiatowym w Bochni odbyło się uroczyste podpisanie deklaracji współfinansowania budowy strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. Dokument ten podpisali: gen.brygadier Wiesław Leśniakiewicz - Komendant Główny PSP, Stanisław Kracik - Wojewoda Małopolski, nadbryg. Andrzej Mróz - Małopolski Komendant Wojewódzki PSP, Jacek Pająk - Starosta Bocheński oraz Burmistrzowie i Wójtowie Miast i Gmin powiatu bocheńskiego.
grudzień 2011 rok - zaakceptowana została ostateczna wersja projektu
czerwiec 2012 rok - inwestycja uzyskała nowe pozwolenie na budowę
sierpień 2013 rok - ogłoszono przetarg

Planowany termin zakończenia realizacji ww. inwestycji to wrzesień 2017 roku.