kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rowerem bezpiecznie do celu

Rowerem bezpiecznie do celu

Dodano: 17.10.2011 08:00 Rowerem bezpiecznie do celu
Jesienna aura sprzyja zwiększonemu zagrożeniu potrąceniami rowerzystów poruszających się po drogach bez wymaganego przepisami oświetlenia i pieszych, którzy często ubrani w ciemną odzież nie posiadają elementów odblaskowych. Policjanci z bocheńskiej komendy od maja realizują program profilaktyczno – edukacyjny pn. „Rowerem bezpiecznie do celu” w ramach którego podczas kontroli rowerzystów rozdają odblaskowe naklejki. Takie naklejki są wręczane podczas kontroli kierującemu rowerem, który na miejscu kontroli nakleja je na ramę roweru.

 

Dodatkowo od września policjanci podczas spotkań w szkołach sprawdzają stan techniczny rowerów, którymi uczniowie dojeżdżają do szkół i wraz z uczniami naklejają odblaskowe znaczki na rowery. Akcja jest niezmiernie ważna dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, szczególnie na równinnych terenach naszego powiatu, gdzie notuje się większą ilość zdarzeń z udziałem nieoświetlonych rowerzystów. Program pn. „Rowerem bezpiecznie do celu” w całości został sfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Bochni, które zakupiło około 1500 zestawów odblaskowych naklejek. Jak dotąd spotkania odbyły się w Mikluszowicach, Gawłowie, Rzezawie, Świniarach, Dąbrówce, Siedlcu, Nieszkowicach Wielkich i Dziewinie.

Działania te wpisują się w konkurs II edycji „Odblaskowej Szkoły” do której przystąpiło 21 szkół z powiatu bocheńskiego, której celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do szkół. Policja apeluje do rodziców, aby dopilnowali dzieci wychodzących do szkoły, by zakładali przekazane dzieciom kamizelki odblaskowe.

 

Rowery z naklejkami od starostwa