kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rodzinne kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowym Domu Samopomocy

Rodzinne kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowym Domu Samopomocy

Dodano: 31.01.2011 18:15 Rodzinne kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowym Domu Samopomocy
Pod koniec stycznia odbyły się noworoczne spotkania integracyjne z rodzinami mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy. Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz powiatowych, miejskich i duchowieństwa.

Spotkaniom towarzyszyły występy zespołu artystycznego mieszkańców DPS i uczestników ŚDS, a także Zespołu Pieśni i Tańca „Porębianie” z Poręby Spytkowskiej, które pozwoliły przeżywać je w radosnej, świątecznej atmosferze.

Spotkania integracyjne z rodzinami, które organizowane są dwa razy do roku: w okresie Świąt Bożego Narodzenia i w okresie letnim mające charakter pikniku integracyjnego i są bardzo ważną formą współpracy z bliskimi podopiecznych, która dobrze służy mieszkańcom, sprzyja ich dobremu samopoczuciu oraz funkcjonowaniu w Domu. Pozwala także lepiej wspierać podopiecznych, zaspokajać ich potrzeby. Spotkania są także okazją, aby pokazać najbliższym swoją pracę i osiągnięcia prezentując wykonane w ramach zajęć terapeutycznych prace plastyczne na przygotowanej wystawie – mówi Barbara Hałas dyrektor Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Bochni.

W bieżącym roku prace zgromadzone na wystawie zostały wykonane w ramach warsztatów psychologiczno-artystycznych finansowanych ze środków unijnych w związku z realizacją projektu „Uwierzyć w siebie”.