kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rezolucja w sprawie połączenia Kopalni Soli w Bochni i Kopalni Soli w Wieliczce

Rezolucja w sprawie połączenia Kopalni Soli w Bochni i Kopalni Soli w Wieliczce

Dodano: 25.11.2011 09:00 Rezolucja w sprawie połączenia Kopalni Soli w Bochni i Kopalni Soli w Wieliczce
Rada Powiatu w Bochni podjęła rezolucję w sprawie planów połączenia funkcjonowania Kopalni Soli w Bochni i Kopalni Soli w Wieliczce.

 

Rada Powiatu wyraziła zaniepokojenie planami fuzji żup oraz wniosła o przedstawienie argumentów i analiz poczynionych na okoliczność planów scaleniowych w celu przeanalizowania szans i zagrożeń procesu włączenia bocheńskiej Kopalni w strukturę Kopalni Soli w Wieliczce oraz poinformowania o efektach tych analiz mieszkańców powiatu bocheńskiego.

W uzasadnieniu czytamy, iż przedstawiciele lokalnych samorządów terytorialnych : Starosta Bocheński, Starosta Wielicki, Burmistrz Miasta Bochnia oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wyrazili swoje zaniepokojenie pojawiającymi się w mediach informacjami dotyczącymi planowania włączenia Kopalni Soli w Bochni w struktury grupy kapitałowej Kopalni w Wieliczce. Uważa się, że ewentualne decyzje w tym zakresie powinny zostać poprzedzone dogłębną analizą skutków, jakie niesie ze sobą połączenie obu kopalń, gdyż stanowią one jeden z najważniejszych elementów życia gospodarczego, turystycznego i kulturalnego na terenie ww. samorządów. Stąd wszelkie zmiany związane z ich funkcjonowaniem mogą wpływać na życie społeczności lokalnej, w tym również Powiatu Bocheńskiego.

Zarząd Powiatu zobowiązał się do przekazania przyjętego stanowiska Ministrowi Skarbu Państwa i Ministrowi Gospodarki oraz Parlamentarzystom z terenu Województwa Małopolskiego.