kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rekordowa liczba urodzeń w bocheńskim szpitalu

Rekordowa liczba urodzeń w bocheńskim szpitalu

Dodano: 20.01.2017 15:00 zdjecie ze strony www.papilot.pl
W roku 2016 w bocheńskim szpitalu przyszło na świat 1277 dzieci. To na przełomie ostatnich lat największa ilość maluszków, które przyszły na świat w naszej placówce., a także trzeci rok z rzędu, kiedy przekroczono 1000 urodzeń.

 

 

Ten wzrost związany jest między innymi  z komfortowymi warunkami, ale myślę, że kluczowa jest tu fachowa opieka doświadczonego personelu jaka towarzyszy kobietom w bocheńskim szpitalu . Po raz kolejny gratuluję całemu personelowi  tych dobrych praktyk nakierowanych na potrzeby mam i ich dzieci -zwraca uwagę Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.


Oddział położniczy funkcjonuje w systemie „rooming-in", mamy mają ma przy sobie dziecko przez cały czas od urodzenia. Kobiety rodzące korzystają z pomocy położnych, które dokładają starań by poród był możliwie łatwy i jak najmniej bolesny. Pacjentki  mogą korzystać ze wszystkich form znieczuleń.

W naszym szpitalu pacjentki mają nieograniczoną możliwość skorzystania z całodobowego dostępu do znieczulenia zewnątrzoponowego, gazu wziewnego - Entonoxu, immersji wodnej oraz szerokiego wachlarza leków przeciwbólowych. Na sukces placówki pracuje zgodnie zespół doświadczonych lekarzy i położnych -
akcentuje Jan Klasa, Ordynator Oddziału Położniczo-Ginekologicznego.

Oddział położniczy ściśle współpracuje z oddziałem anestezjologi, co pozwala wychodzić na przeciw potrzebom pacjentek i  skutecznie uśmierzać ból porodowy.

Cały personel stale podnosi swoje kwalifikacje i podnosi swoją wiedzę, zdobywa certyfikaty wpływające  na jakość świadczonych usług. Wszyscy też zgodnie podkreślają, że lekarze, pielęgniarki i położne są niezwykle zaangażowani w kompleksową opiekę nad matką i dzieckiem. Warto przypomnieć, że w minionym, roku Oddział Położniczo-Ginekologiczny i Oddział Noworodkowy bocheńskiego szpitala uznane zostały za najlepsze jednostki opieki okołoporodowej w Małopolsce. Raport przedstawiło Stowarzyszenia Obywatel Mama, monitorujące standardy opieki okołoporodowej w placówkach medycznych.

 

kh