kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rekord pobity – 51. Konkurs Palm Wielkanocnych i Rękodzieła Artystycznego w Lipnicy Murowanej

Rekord pobity – 51. Konkurs Palm Wielkanocnych i Rękodzieła Artystycznego w Lipnicy Murowanej

Dodano: 06.04.2009 16:00 Rekord pobity – 51. Konkurs Palm Wielkanocnych i Rękodzieła Artystycznego w Lipnicy Murowanej

Tłumy ludzi, dziesiątki fotoreporterów i fotoamatorów oraz kilka ekip telewizyjnych przybyło w Niedzielę Palmową do Lipnicy Murowanej, aby podziwiać najwyższe i najpiękniejsze palmy oraz uczestniczyć w uroczystej mszy św. w kościele św. Andrzeja. 51. Konkurs Palm Wielkanocnych i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego zaszczycili swoją obecnością m.in.: wicemarszałek województwa małopolskiego, wicewojewoda małopolski, posłowie, europosłowie i senatorowie oraz władze powiatu bocheńskiego.

Największe emocje towarzyszyły stawianiu tych najwyższych palm. Nie tylko autorom palm, ale także wszystkim zgromadzonym sprzyjała letnia, a przede wszystkim bezwietrzna pogoda, dlatego w tym roku został pobity rekord wysokości. Najwyższa palma mierzyła blisko 34 metry. Jej autorem jest także zwycięzca ubiegłorocznego konkursu - Pan Zbigniew Urbański, który tym wynikiem pobił swój dotychczasowy rekord o 6 cm.

Przez cały dzień na Rynku w Lipnicy Murowanej można było także podziwiać wielkanocne ozdoby ręcznie wykonane przez lokalnych artystów. Organizatorzy zapewnili także turystom odwiedzającym Lipnicę Murowaną możliwość zwiedzania
z przewodnikiem trzech zabytkowych kościołów: św. Andrzeja, św. Szymona i św. Leonarda.

W trakcie 51. Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego można było również posłuchać recitalu muzyki dawnej w wykonaniu Dariusza Bąkowskiego – Kois, Prodziekana Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie, który zaprezentował utwory autorstwa barokowych mistrzów muzyki organowej.

Starostwo Powiatowe w Bochni podobnie jak w roku poprzednim dofinansowało organizację Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego dotacją, która została udzielona w ramach otwartego konkursu na zadania publiczne z zakresu kultury.

Więcej zdjęć tutaj