kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rekord Guinessa na Orliku

Rekord Guinessa na Orliku

Dodano: 09.10.2015 12:00 Rekord Guinessa na Orliku
Łapanowski orlik nie zwalnia tempa. Nie tak dawno w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbyła się rodzinna sztafeta im. Kamili Skolimowskiej. Była to jedyna tego typu akcja w powiecie bocheńskim i jedna z dziesięciu w województwie małopolskim.Tym razem promowana będzie piłka ręczna.

Już 11 października o godz. 16.00 na blisko 200 Orlikach w całej Polsce rozpocznie się próba ustanowienia oficjalnego, certyfikowanego rekordu Guinnessa – zorganizowania największego treningu piłki ręcznej w wielu miejscach jednocześnie (Guinness World Records ® Official attempt: "Largest handbal training - multiple venues"). Trening potrwa 45 minut.

Tylko 11 orlików w województwie małopolskim będzie uczestniczyć w tej próbie. Jedynym przedstawicielem powiatu bocheńskiego jest właśnie orlik przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie.

Podstawowym warunkiem, aby oficjalny rekord został uznany przez Guinness World Records ® jest rozpoczęcie i zakończenie treningu w tym samym czasie, na wszystkich Orlikach biorących w nim udział. W każdym miejscu trening musi wyglądać tak samo i przebiegać według tego samego schematu przygotowanego przez FRKF we współpracy z animatorami. Elementami treningu będą: rozgrzewka, wyścigi rzędów (toczenie piłki prawą i lewą ręką, kozłowanie piłki prawą i lewą ręką, bieg z krążeniem piłki wokół tułowia), trafianie w słupek (od kosza, bramki lub ogrodzenia boiska) i gra w 10 podań.

Dyrekcja Zespołu Szkół oraz animator orlika serdecznie zapraszają wszystkich chętnych  do uczestnictwa w treningu.

Osoby, które chcą wziąść udział w treningu prosimy o kontakt z animatorem orlika Panem Pawłem Dańcem tel 884984461.

 

kkh