kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Dodano: 15.04.2011 17:00 Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
12. kwietnia na Placu Turka w Bochni odbyły się XIX Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. W zawodach wzięły udział 4 szkoły z powiatu bocheńskiego I Liceum Ogólnokształcące , Zespół Szkół Nr 3, Zespół Szkół nr 1 oraz Zespół Szkół w Łapanowie.

Długa tradycja organizowania rozgrywek oraz duża liczba młodzieży biorąca w niej udział powoduje, że Mistrzostwa stały się jedną z głównych metod promowania nauczania pierwszej pomocy w społeczeństwie. Na wszystkich etapach do organizacji mistrzostw włączają się instytucje samorządowe i państwowe, dzięki czemu rozgrywki nabierają prestiżu oraz znaczenia w społecznościach lokalnych.

We wtorkowych mistrzostwach I miejsce zdobył Zespół Szkół w Łapanowie otrzymując Puchar Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka. Na II miejscu uplasował się Zespół Szkół Nr 1, zaś miejsce III zajął Zespół Szkół Nr 3 otrzymując nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni.
Zwycięska drużyna zakwalifikowała się do mistrzostw okręgowych ,które odbędą się w przyszłym miesiącu  w Mszanie Dolnej (Ośrodku PCK).

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Młodzież w czasie roku szkolnego stale przygotowuje się do startu w mistrzostwach. W tym celu prowadzone są ćwiczenia, szkolenia itd. W szkołach oraz na zajęciach pozaszkolnych.