kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Razem udowadniają, że marzenia mają sprawczą moc….. -10 lat Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”

Razem udowadniają, że marzenia mają sprawczą moc….. -10 lat Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”

Dodano: 06.02.2018 10:00 Razem udowadniają, że marzenia mają sprawczą moc….. -10 lat Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”
Ukazał się album Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Jak pewnie pamiętacie miniona edycja była największą ze wszystkich dotychczasowych, a także szczególną, gdyż 10, jubileuszową. Specjalnie z tej okazji powstała wyjątkowa publikacja, ilustrowany zdjęciami album wraz z płytą DVD.

W książce tej możemy przeczytać m.in., iż podczas pierwszego festiwalu wystąpił  zespół prowadzony przez Wandę Wątorską, wieloletnią dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Bochni, a pierwszymi festiwalowymi gwiazdami byli Marek Piekarczyk i Jacek Wójcicki. Dowiemy się też, że po sukcesie pierwszego festiwalu, drugi zyskał już zasięg trzech województw, a gwiazdą była Renata Przemyk. Pierwsze eliminacje  na podstawie przesłanych nagrań odbyły się podczas 3 festiwalu, a wszystko za sprawą wielu zgłoszeń, które spowodowały, iż festiwal zyskał zasięg ogólnopolski. Kolejne lata to coraz więcej zgłoszeń oraz kolejni wspaniali artyści Monika Kuszyńska,  Ania Wyszkoni, Tomasz Szczepanik, Marek Pacuła, oczywiście Marek Piekarczyk. Przełomowym momentem był czwarty festiwal, podczas którego powołana została nowa kategoria „integracyjne duety muzyczne”, która na stałe wpisała się w to wydarzenie, a zbiegiem kolejnych edycji stała się wręcz symbolem całego konkursu. W dalszych latach powstają nowe kategorie, organizowane  są kolejne warsztaty, a także wydarzenia  towarzyszące. Festiwal stale poszerza grono nie tylko wstępujących ale także sympatyków. Ta publikacja to nie tylko zdjęcia i tekst  to wiele pięknych historii i wiele dobrych emocji, a przecież jak czytamy „ wszystko zaczęło się bardzo skromnie….i nikt chyba nie pomyślał, że z małej lokalnej integracyjnej imprezy powstanie festiwal.” I to jaki! Festiwal, który w ciągu dziesięciu lat stał się rozpoznawalnym wydarzeniem muzycznym w Polsce.

Gratulujemy publikacji! 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia profilu festiwalu, gdyż już niedługo ruszają zgłoszenia do 11.Festwalu.


kh