kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Puchar Polski po raz pierwszy w Bochni!

Puchar Polski po raz pierwszy w Bochni!

Dodano: 16.09.2009 14:00 Puchar Polski po raz pierwszy w Bochni!

Polski Związek Pływacki, Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, Akademia Sportów Wodnych WODNIK i Kryta Pływalnia im. Jana Kota zapraszają na największą imprezę sportową w 10. letniej historii bocheńskiego basenu - Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. Będzie to pierwsza tak wysokiej rangi imprez pływacka w Bochni, nad którą Honorowy
Patronat objął Pan Bogdan Kosturkiewicz Burmistrz Miasta Bochni.

Przygotowania do niej trwają praktycznie od początku roku –
mówi Robert Hołda dyrektor bocheńskiej pływalni. W tym czasie zamontowaliśmy elektronicznie zamykane szafki i monitoring, wyczyściliśmy szyby na hali basenowej, wymieniliśmy kilka metrów kwadratowych płytek na plażach, wyremontowaliśmy kawiarnię, odnawiamy liny torowe, doczyszczamy obiekt… Jednym słowem Grand Prix zmobilizowało nas do tego, aby podnieść standard obiektu, a z tego najbardziej zadowoleni będą nasi stali Klienci, których, co cieszy, ciągle nam przybywa – dodaje Hołda.

Zawody zostały zaplanowane w kalendarzu PZP na 10 i 11 października br. Ramowy program Grand Prix przedstawia się następująco:
Sobota 10.10.2009 r.
9.00 - rozpoczęcie I bloku zawodów
16.45 - uroczyste otwarcie zawodów
17.00 - rozpoczęcie II bloku zawodów
Niedziela 11.10.2009 r.
9.00 - rozpoczęcie III bloku zawodów
Ok. 13.00 - uroczyste zamknięcie zawodów
Godzinę przed każdym blokiem startowym rozpoczynał się będzie oficjalny trening. Co do znanych nazwisk, to liczymy oczywiście na udział wicemistrza świata z Rzymu na dystansie 200 m stylem motylkowym – Pawła Korzeniowskiego oraz całej czołówki polskich pływaków – mówi Paweł Wójciak z ASW „Wodnik” współorganizator zawodów. Jak zapewniają nas partnerzy z PZP i MOZP, październik to dobry okres w cyklu treningowym, dlatego wielu znanych zawodników i zawodniczek powinno do nas przyjechać – dodaje Wójciak. Organizatorzy spodziewają się na starcie ponad 450 uczestników, większość z nich spać będzie w bocheńskich hotelach Millenium, Sutoris i Cold, gdzie zarezerwowano ponad 300 miejsc noclegowych.

Jeśli chodzi o organizację tego typu zawodów to Bochnia ma wiele atutów – mówi dyrektor bocheńskiego basenu. Bliskość Krakowa i dobre połączenia komunikacyjne, świetną bazę hotelową, a przede wszystkim szybki, sportowy basen, spełniający wszelkie wymogi FINA i PZP – wylicza. Pływalnia ma także dobre doświadczenia w organizacji imprez sportowych o charakterze wojewódzkim, gościli tu uczestnicy Grand Prix Małopolski, a także młodzi pływacy startujący w Drużynowych Mistrzostwach Województw Młodzików. Odbywały się tu także turnieje splashballa i kajak polo, od 5 lat organizowane są Memoriały Pływackie poświecone patronowi pływalni – Janowi Katowi, wybitnemu bocheńskiemu pływakowi okresu międzywojennego, a także 24.godzinne maratony pływackie. W przyszłości planujemy powalczyć o organizację Mistrzostw Polski na krótkim basenie. Oczywiście pod warunkiem że kluby, zawodnicy i nasi partnerzy, z którymi od kilku miesięcy pracujemy nad tym przedsięwzięciem, będą zadowoleni z przygotowania i przeprowadzenia zawodów – podkreśla Hołda.

Na czas Grand Prix bocheńska pływalnia będzie zamknięta dla osób indywidualnych i grup od piątku do niedzieli, dokładne godziny zamknięcia zostaną wkrótce ustalone, ale trybuny z pewnością będą otwarte dla wszystkich chętnych i to bez żadnych opłat.

Oficjalny patronat nad imprezą objęły: TVP Kraków, Radio ESKA, Polska „The Times” Gazeta Krakowska, Kronika Bocheńska oraz portale internetowe Sports.pl, Malopolanin.pl, Intermaks.pl i Relacje 24.pl. Trwają jeszcze rozmowy z Przeglądem Sportowym i TVP Sport. Sporą niespodzianką dla wielu uczestników imprezy, a także ciekawą formą promocji Bochni i samego pływania będzie transmisja LIVE w internecie, którą od strony informatycznej zapewnia jeden ze sponsorów – bocheńska firma IglooNet. Jak twierdzą filmowcy z Wytwórni Filmowej LOSTER, w internecie zobaczyć będzie można zdjęcia robione m.in. kamerą zanurzoną pod wodą!