kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Przyznano dotacje na zadania z zakresu kultury, sportu i turystyki

Przyznano dotacje na zadania z zakresu kultury, sportu i turystyki

Dodano: 24.02.2014 10:00 Przyznano dotacje na zadania z zakresu kultury, sportu i turystyki
73 tysiące złotych dofinansowania na zadania z zakresu kultury, sportu, turystyki rozdysponował Zarządu Powiatu w Bochni.

Zarząd Powiatu po otrzymaniu protokołu z posiedzenia komisji konkursowej opiniującej oferty w ramach otwartego konkursu na zadania powiatu bocheńskiego w zakresie kultury, kultury fizycznej i turystyki, na posiedzeniu 20 lutego podjął decyzję o wsparciu finansowym 26 projektów. Do otwartego konkursu wpłynęło łącznie 39 projektów.

Duże zainteresowanie konkursem oraz duża różnorodność projektów cieszy, gdyż w pewnym sensie jest to wyraz aktywności osób i instytucji  przyczyniających się do rozwoju naszego Powiatu - mówi Jacek Pająk starosta bocheński.

W zakresie kultury dofinansowanie otrzymało aż 13 zadań w tym m.in.: VII Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, XVii Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych czy Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Łącznie na zadanie z zakresu kultury rozdysponowano 43 tys. zł.

W zakresie kultury fizycznej dofinansowany został m.in. XVII Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli w Bochni czy X Memoriał Piłkarski im. Janusza Kuliga. Łącznie na te zadania rozdysponowano 24 tys. zł.

Natomiast 6 tys. zł wsparcia otrzymają zadania z zakresu turystyki  w tym m.in. Złazisko dla Młodzieży” czy też Rodzinny Rajd Jesienny.

Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ

sk