kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Przyłączenia się do Małopolski Festiwal Innowacji

Przyłączenia się do Małopolski Festiwal Innowacji

Dodano: 23.02.2018 08:00 Przyłączenia się do Małopolski Festiwal Innowacji
To wydarzenia, już pewnie większości Państwu znane, towarzyszy Małopolsce już od 2011 roku. Organizatorzy Festiwal wspólnie z małopolskimi firmami oraz instytucjami działają na rzecz kreatywności, innowacyjności i przedsiębiorczości. W 2017 roku 43 partnerów przygotowało niemal 100 wydarzeń w różnych częściach Małopolski! Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 4-10 czerwca.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą innowacje społeczne oraz ich znaczenie dla działalności biznesowej. Skąd taki temat? Chcemy nadal rozmawiać o innowacjach, ale tym razem planujemy być wyjątkowo blisko problemów jednostki. To właśnie innowacje społeczne jawią się jako innowacje najbliższe człowiekowi. Dzięki nim nasze codzienne życie i funkcjonowanie może być prostsze, łatwiejsze, bardziej efektywne, a nawet przyjemniejsze - wyjaśniająOrganizatorzy.

Temat przewodni nie ma być ograniczeniem, ale inspiracją dla partnerów, którzy chcieliby zaangażować się w Festiwal. Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy chcą zaszczepiać dobre praktyki wśród młodych ludzi, budzić zainteresowanie utalentowanych osób, pokazywać jak wdrażane są najnowocześniejsze technologie i udowadniać, że w szybko zmieniającym się świecie podstawą sukcesu są innowacje.

Podczas Festiwalu organizatorzy nie zapomną także o małopolskich inteligentnych specjalizacjach, czyli siedmiu obszarach kluczowych dla rozwoju regionu. Wierzą, że wydarzenia odbywające się w ramach MFI przyczynią się do ich popularyzacji i zachęcą uczestników do inicjowania działań w ich obszarze. Przypominamy, że małopolskie inteligentne specjalizacje to: nauki o życiu, energia zrównoważona, technologie informacyjne i komunikacyjne, chemia, produkcja metali i wyrobów metalowych, elektrotechnika i przemysł maszynowy oraz przemysły kreatywne i czasu wolnego.

Istnieje dowolność w zakresie typu przygotowanych wydarzeń. Partnerzy najczęściej organizują: warsztaty, szkolenia, prezentacje, dni otwarte, konsultacje indywidualne i spotkania informacyjne, ale także konferencje, sympozja, targi czy gry. Wydarzenia budzą duże zainteresowanie, a jednocześnie stanowią doskonały element promocji regionu oraz partnerskich firm i instytucji.

Z informacją o Festiwalu Organizatorzy chcą dotrzeć do jak największej grupy odbiorów. Dlatego też dużą wagę przykładają do działań promocyjnych. Podobnie jak w roku ubiegłym opierają się na działaniach w internecie, zwłaszcza mediach społecznościowych. Nie zabraknie również tradycyjnych form promocji, dzięki którym Festiwal będzie widoczny na ulicach małopolskich miast. Nagrane zostanie materiał video, na którym bohaterami będę między innymi partnerzy przygotowujący najciekawsze festiwalowe wydarzenia!

Podobnie jak w latach poprzednich Województwo Małopolskie przygotowuje konferencję inaugurującą Małopolski Festiwal Innowacji. która odbędzie się pierwszego dnia Festiwalu, czyli 4 czerwca 2018 roku. Z tego względu gorąco zachęcamy Państwa do przygotowania swoich wydarzeń między 5 a 10 czerwca, tak aby 4 czerwca mogli Państwo otworzyć MFI i w pełni uczestniczyć w pierwszym dniu Festiwalu.

Zgłoś się!

Propozycje wydarzeń prosimy przesyłać na adres mailowy  w formie tabeli, której wzór można pobrać tutaj wraz z podpisaną deklaracją uczestnictwa w MFI 2018. 28 lutego w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego odbędzie się spotkanie dla partnerów.

 

Wszelkie dodatkowe pytania można kierować na adres lub dzwonić: 12 63 03 474.