kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Przyłącz się do akcji - REAGUJ! MASZ PRAWO!

Przyłącz się do akcji - REAGUJ! MASZ PRAWO!

Dodano: 13.01.2014 10:00 Przyłącz się do akcji - REAGUJ! MASZ PRAWO!
Akcja – REAGUJ. MASZ PRAWO jest to kampania Rzecznika Praw Dziecka. Głównym jej celem jest zmiana biernej postawy ludzi wobec aktów krzywdzenia dzieci oraz zmniejszenie społecznego przyzwolenia na stosowanie przemocy.

Najnowsze badania przeprowadzone przez TNS OBOP na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka alarmują, że w Polsce utrzymuje się wysoka akceptacja tj. 60% dla bicia dzieci, a 35% badanych nie uznaje bicia za zachowanie niezgodne z prawem, mimo iż taki został wprowadzony w 2010 roku.

Rzecznik Praw Dziecka chce pokazać, że należy i warto reagować gdy krzywdzone są dzieci! Chce by była to nie tylko jednorazowa kampania, ale cały ruch społeczny, który poruszy nasze głowy i serca, skłoni nas do otworzenia oczu na przemoc, która dzieje się obok nas, może za ścianą, na sąsiedniej ławce w parku, na ulicy, WSZĘDZIE.

Przemoc to nie tylko bicie, znęcanie się i wykorzystywanie seksualne dzieci. To również zaniedbywanie, karmienie na siłę lub głodzenie, przemoc psychiczna i emocjonalna. Warto byśmy otworzyli oczy i reagowali na każdy jej przejaw.

Jednym z filarów kampanii są "skrypty reakcji", których celem jest wskazanie osobom dorosłym możliwych reakcji w sytuacjach trudnych, w których - jak wykazują badania - nie wiedzą jak się zachować.

Skrypty te można poznać na kolejnych stronach. To proste, łatwe do zapamiętania - w 3 krokach pokazują jak radzić sobie w sytuacjach, w których do tej pory paraliżował nas strach lub niemoc.

Przyłącz się do akcji już dziś - REAGUJ! MASZ PRAWO!

Więcej informacji na temat kampanii na stronie www.jakreagowac.pl