kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Przygotowania do warunków zimowych w powiecie bocheńskim

Przygotowania do warunków zimowych w powiecie bocheńskim

Dodano: 31.10.2018 10:00 Przygotowania do warunków zimowych w powiecie bocheńskim
W minioną środę odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzeniu przewodził Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn. Głównym tematem było przygotowanie powiatu bocheńskiego do funkcjonowania w ekstremalnych warunkach zimowych. Rozmawiano także o sytuacji w Powiecie Bocheńskim związanej z przechodzącymi w ostatnim czasie silnymi wiatrami.

Podczas spotkania omówiono możliwości organizacji pomocy dla ludzi, funkcjonowanie instytucji i przedsiębiorstw zabezpieczających działanie infrastruktury technicznej i komunalnej, a także placówek oświatowych. Poruszono temat zabezpieczenia dobrostanu zwierząt gospodarskich i dzikich oraz utrzymania przejezdności dróg.
W posiedzeniu udział wzięli przedstawiciele służby, inspekcji i jednostek organizacyjnych powiatu bocheńskiego odpowiedzialnych za sprawy społeczne oraz zapewnienie funkcjonowania infrastruktury powiatu bocheńskiego. Z wypowiedzi zgormadzonych wynika, że powiat jest przygotowany do realizacji swoich zadań w ekstremalnych warunkach zimowych.
Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Bochni w zakładce ogłoszenia został zamieszczony  Informator Zimowego Utrzymania Dróg 2018/2019, w którym  znajdą się ogólne informacje z zakresu zimowego utrzymania dróg powiatowych oraz poradnik „W obliczu zagrożenia zimowego”.

Zobacz TUTAJ

sk