kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Przekazanie i poświecenie samochodów w KPP w Bochni

Przekazanie i poświecenie samochodów w KPP w Bochni

Dodano: 23.11.2016 15:00 Przekazanie i poświecenie samochodów w KPP w Bochni
Bocheńscy policjanci od dzisiaj będą mogli korzystać z nowych radiowozów, które trafiły do komendy dzięki wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Samorządu Terytorialnego. Są to nowoczesne samochody przystosowane do codziennej służby w trosce o bezpieczeństwo obywateli.

Komendant Powiatowy Policji w Bochni Mariusz Dymura gościł na uroczystości min.: Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektora Roberta Nowakowskiego, Starostę Bocheńskiego Ludwika Węgrzyna, Burmistrza Miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego, Wójtów gmin, oraz przedstawiciela duchowieństwa w osobie Księdza Kazimierza Fąfary.

Uroczystość odbyła się przed budynkiem komendy, gdzie Komendant Dymura w obecności przybyłych gości oraz kadry kierowniczej bocheńskiej policji przybliżył stan taboru bocheńskiej policji, a chwilę później ksiądz Kazimierz Fąfara poświęcił nowe radiowozy. Następnie Komendant podziękował wszystkim osobom, które zaangażowały się i wsparły projekt zakupu radiowozów, wręczając okolicznościowe podziękowania i pamiątki.

Konsekwentnie będę powtarzał, że wsparcie policji to element dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, a także zapewnienie naszym policjantom lepszych warunków do pracy - zwraca uwagę Ludwik Węgrzyn, Starosta Bocheński.

Do służby trafi 7 radiowozów oznakowanych oraz jeden quad. Sześć pojazdów zostało sfinansowanych w 50 % z budżetu policji i w 50% z funduszy przekazanych na ten cel przez samorząd, siódmy radiowóz oraz quad, w całości sfinansowała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. Wartość pojazdów zakupionych wspólnie przez Policję i Samorząd Terytorialny opiewa na kwotę 377 155 złotych.

Starostwo Powiatowe przekazało KPP w Bochni w roku 2016 ponad 80 tys. zł.

kh