kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Przedstawiciele powiatu bocheńskiego odznaczeni przez ministra

Przedstawiciele powiatu bocheńskiego odznaczeni przez ministra

Dodano: 26.09.2011 11:00 Przedstawiciele powiatu bocheńskiego odznaczeni przez ministra
W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w dniu 15 września 2011 r. miała miejsce uroczystość wręczenia Medali za Zasługi dla Obronności Kraju przyznawanymi przez Ministra Obrony Narodowej. Wśród uhonorowanych w ubiegłym tygodniu osób znaleźli się m.in. przedstawiciele Powiatu Bocheńskiego.

 

Inspektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Bochni Pani Maria Jachym otrzymała z rąk Wojewody Małopolskiego Stanisława Kracika brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju.

Wyróżnienie to zostało przyznane za wzorową realizację zadań z zakresu obronności kraju. Kontrole, jakie były przeprowadzane w bocheńskim Starostwie zawsze potwierdzały pełną gotowość placówki do działań w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny.
Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju zostali odznaczeni również: Wojciech Szafrański, Dyrektor SP ZOZ „Szpital Powiatowy” w Bochni oraz inspektor ds. obronnych Szpitala, Waldemar Klasa.

Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, m.in. Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie płk dypl. Krzysztof Kondrat, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Marek Rut oraz pracowników merytorycznych, zajmujących się w urzędach tematyką obronności, dyrektorów placówek medycznych.

Medal „Za zasługi dla obronności kraju” to polskie odznaczenie wojskowe, nadawane przez Ministra Obrony Narodowej. Medal został ustanowiony przez Sejm ustawą z dnia 21 kwietnia 1966 roku. Według ustawy, stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Wraz z odznaką wyróżnienia wręczana jest legitymacja.

 

sw