kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Przed nami emocjonujący weekend

Przed nami emocjonujący weekend

Dodano: 05.09.2018 13:00 Przed nami emocjonujący weekend
Wszystkich miłośników zabytków, odkrywców tajemnic i pięknych widoków którzy odwiedzą bocheńszczyznę zapraszamy na Muzyczne zakończenie weekendu z zabytkami. Tym razem spotkamy się w Parku Rodzinnym Uzbornia od godz. 15.00.

 

Serdecznie zapraszam na kolejną edycję weekendu z zabytkami, będzie historycznie, muzycznie, artystycznie i sportowo. To czas, kiedy nie tylko mieszkańcy mogą sobie przypomnieć jak wyjątkowym regionem jesteśmy, ofertę skierowaliśmy również do osób z zewnątrz, a to dzięki współpracy z hotelami, restauracjami czy kawiarniami, które zaoferowały rabaty. Po prostu warto w ten weekend odwiedzić bocheńszczyznę -mów Ludwik Węgrzyn , starosta bocheński.

Na początek na scenie Amfiteatru zaprezentują się uczniowie szkoły muzycznej z Mikluszowic.  Następnie trening fitness dla każdego poprowadzi charyzmatyczna Anna Adamczyk  z Barbell Club Bochnia . Trening będzie otwarty więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych do włączenia się w aktywne popołudnie.

Kolejny punkt programu to spotkanie z himalaistami Sylwią Bajek i bochniakiem Szczepanem Brzeskim ta urocza para  zaprowadzi nas do świata wspinaczki górskiej, opowie o tym jak zacząć chodzić po górach i jak skompletować ekwipunek .

Wieczorny program rozpocznie koncert Orkiestry  Dętej z Baczkowa z którymi zaśpiewająMonika Polak,Justyna Janik oraz co jest niespodzianką mieszkający w USA Daryl Strodes, i mieszkający w Bochni Robert Mastalerz - wokalista zespołu 4Szmery, ale żeby nie było tak ostro to na akordeonie Grzegorz Kukuła zagra tango:)

Następnie wystąpią gwiazdy wieczoru – aktorzy znani  ze szklanego ekranu, ostatnio występujący w progranie Twoja TWARZ Brzmi Znajomo – Agnieszka Włodarczyk, Kaja Paschalska, Barbara Melzer, Bilguun Ariunbaatar i Artur Chamski. Artyści wcielą się w gwiazdy polskiej i światowej estrady i zaprezentują kilkanaście znanych utworów takich artystów jak  m.in. Prince, Cher, Sabrina, Izabela Trojanowska czy Psy.  Ten wyjątkowy dzień zakończymy widowiskowym projektem ogniowo pirotechnicznym  "Oparzelisko" w wykonaniu Krakowskiego teatru Ulicznego .

W tym roku ze względu na inne niż dotychczas miejsce zmieniłyśmy także formułę wydarzenia, jest wiele warsztatów, zajęć, czy spotkań z ciekawymi ludźmi  które mamy nadzieję zachęcą zarówno młodych jak i trochę większych mieszkańców. Będzie wspaniały występ bliskiej naszym sercom bo z powiatu bocheńskiego niesamowitej orkiestry z baczkowa, która coraz bardziej wspina się po szczeblach muzycznej kariery , mamy też gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które przeniosą nas na światową estradę -mówią organizatorki Sabina Kierepka i Katarzyna Hamuda.

Wszyscy, którzy pojawią się na uzborni mogą wziąć udział w warsztatach z rysowania i malowania dla najmłodszych, które poprowadzi Kinga Magdoń z Pracowni artystycznej RERUM. W świat ręcznie zdobionej ceramiki dekoracyjnej zaprowadzi nas pracownia MARCO z Wiśnicza, która poprowadzi warsztaty ceramiczne. Sztukę szydełkowania i szycia maskotek zgłębimy dzięki grupie Małopolanki tworzą być kobieta z pasją.

Pokaz wizażu i porady wizażystki to zobaczymy na stoisku Drogerii Kamelia. Tam również będą zniżki, rabaty i próbki kosmetyków. Na każdą z Pań, która się pomaluje na stoisku drogerii będzie czekał fotograf -Katarzyna Piszczek ze stoiskiem profesjonalnej fotografii studio.pl, która zapreznetuje również fotografię podwodną.

Wartościową wiedzą o treningach podzielą się trenerzy BarbelClub Bochnia, Anna Adamczyk, Daniel Bibro i Jakub Leśniak. Odżywianie, plany treningowe, porady dietetyczne, ćwiczenia, o tym wszystkim będzie można porozmawiać z trenerami z Barbella. Prowadzone tam będą także zajęcia sportowe dla dzieci.

Już od samego początku najmłodszym uczestnikom imprezy będą towarzyszyć konkursy, malowanie twarzy, pokaz gigantycznych baniek mydlanych czy spotkanie z klaunem na szczudłach.

Pasjonatów zdrowego odżywiania zapraszamy na stoisko Restauracji Zalesie, która poprowadzi konsultacje w zakresie cateringu dietetycznego,  będzie można również skosztować ich produktów, a dużą dawkę przygody zapewni dmuchana, wysoka na 8 metrów, ścianka wspinaczkowa. Będziemy mogli również wesprzeć nasze kochane zwierzaki, a to dzięki zbiórce środków na działalność Stowarzyszenia Bochnianie Bezdomniakom, które zawita również ze zdjęciami swoich pupili.

Niedziela z nami to niesamowita okazja by oprócz niebanalnych doznań, dostarczyć sobie odrobinę adrenaliny, wiele uśmiechu,  radości i niecodziennych przeżyć. Zapraszamy!