kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Przebudowa łuku na ul. Floris od poniedziałku

Przebudowa łuku na ul. Floris od poniedziałku

Dodano: 11.05.2016 15:15
Już 16.maja 2016 rusza rozbudowa drogi powiatowej Poręba Spytkowska-Bochnia(ul. Brzeźnicka, ul. Floris). Całkowitej modernizacji ulegnie łuk na ul. Floris. W tym dniu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Roboty odbywać się będą przy całkowitym zajęciu obu pasów jezdni. Zakres prac obejmuje rozbudowę drogi, przebudowę chodników dla pieszych i modernizację oraz budowę zjazdów. Powstanie mur oporowy, przebudowana będzie sieć energetyczna i teletechniczna, a także wodociągowa. Wartość robót zgodnie z umową to ponad 660 tys. zł.

Realizacja tej inwestycji to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa użytkowników tej drogi tym bardziej, że to miejsce od lat jest zaliczane do jednych z najbardziej niebezpiecznych –mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

 

Z uwagi na charakter prac zakłada się całkowite wyłączenie jezdni na odcinku ok. 80m. Ponadto ul. Floris za skrzyżowaniem z łącznikiem do ul. Konfederatów Barskich oraz ul. Brzeźnicka za skrzyżowaniem z ul. Św. Jana zostaną zamknięte z udostępnioną możliwością przejazdu dla mieszkańców. Czasowo zlikwidowany zostanie także przystanek na ul. Brzeźnickiej. Termin realizacji inwestycji to sierpień 2016 r.

kkh