kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Promocja albumu o festiwalu "Integracja Malowana Dźwiękiem"

Promocja albumu o festiwalu "Integracja Malowana Dźwiękiem"

Dodano: 14.01.2019 10:00 Promocja albumu o festiwalu "Integracja Malowana Dźwiękiem"
W czwartek 10 stycznia odbyła się promocja albumu podsumowującego 11. edycję Festiwalu Piosenki Integracja Malowana Dźwiękiem. Kinowa sala wypełniła się do ostatniego miejsca, gromadząc wielopokoleniową publiczność. Impreza odbywała się pod patronatem Adama Korty, starosty bocheńskiego.

…..Moi podopieczni mają na stałe uszkodzone mózgi, nie umieją kombinować, manipulować, świat rozumieją sercem. Po prostu czują, co jest człowiekowi najbardziej potrzebne. My często o tym zapominamy, zabijamy uczucia i pragnienia, bo mózg mówi nam: tego ci nie wypada, to ci się nie opłaca. A dla nich najważniejsze jest, by obok był ktoś, by trzymał za rękę, by się do kogoś przytulić. I nagle zdaję sobie sprawę, że dla mnie też jest to najważniejsze.” - słowami Anny Dymnej- Adam Korta, starosta bocheński rozpoczął spotkanie.  Nie dość, że w znakomity sposób cytat ten pokazuje jak bardzo jesteśmy podobni i jak wiele nas łączy, to jeszcze oddaje ideę tego organizowanego od lat festiwalu- dodał starosta.


Podczas spotkania wystąpiły dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni przedstawiajac jasełka. Odbył się także krótki recital laureatów nagrody Grand Prix 11 festiwalu w osobach Norberta Tomaki z Rzeszowa, Gabrieli Szyszka z Raby Wyżnej, w towarzystwie Gabrieli Murzyn. Zaprezentował się także zespół muzyczny działający w SOSW pod przewodnictwem i opieką Wojciecha Zwierniaka.

W promowanej publikacji festiwal zatrzymany został na pięknych zdjęciach Wojciecha Salamona, który jest autorem większości zdjęć oraz Małgorzaty Bankiewicz, Doroty Ciosek i Dominika Turka. Pomysłodawcom publikacji jest Jerzy Turek - inicjator całego festiwalu. Książka wydana została przez wydawnictwo Regis.

Katalog wydarzeń 11.Festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem jest fotograficzną i filmową dokumentacją czterodniowego Festiwalu, który w ubiegłym roku odbywał się 21-24 maja. Po raz pierwszy festiwal trwał cztery dni, rozpoczęła go muzyka i film, czyli recital Adrianny Biedrzyńskiej i projekcja obsypanego nagrodami w kraju i zagranicą dokumentu pn. „Film dla Stasia”. Drugi dzień to muzyka malowana obrazem czyli otwarcie wystawy Mikołaja Kastelika. Trzeci dzień były to próby z zespołem „Adam Jarzmik Quintet” oraz sekcją smyczkową. Ostatni czwarty dzień poświęcony był wyłącznie muzyce.

kh