kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Promocja albumu fotograficznego -

Promocja albumu fotograficznego -

Dodano: 18.02.2013 11:00 Promocja albumu fotograficznego -
W piątkowy wieczór odbyła się promocja albumu fotograficznego „Krajobrazy i detale” wydanego przez Starostwo Powiatowe w Bochni.

 

 

Publikacja, którego autorem jest znany bocheński fotograf, redaktora naczelny "Kroniki Bocheńskiej" oraz wieloletni współpracownik "Dziennika Polskiego”, ukazuje ponad 70 niezwykłych zdjęć z powiatu bocheńskiego. Na barwnych fotografiach przedstawione są obiekty i miejsca związane z historią, tradycją, przyrodą oraz turystyką. Zdjęcia oddają nasz powiat takim jaki jest naprawdę… piękny i tajemniczy.

Podczas prezentacji albumu autor opowiadał jak ważne jest nie tyko miejsce ale i moment, w którym powstaje niezwykłe zdjęcie, mówił o sposobie fotografowania oraz czasie powstania prezentowanych fotografii – gdyż najstarsze zdjęcie ma 30 lat i wykonane zostało jeszcze aparatem analogowym.

Bochnię i powiat bocheński można pokazać oczywiście na wiele sposobów. Jak jednak zawrzeć na zaledwie stu stronach fotograficznej imprezsji ogromne bogactwo krajobrazów, mnogość zabytków przeszłości i miejsc godnych uwagi, aby taka prezentacja nie okazała się zbyt dosłowna? " - pyta we wstępie do albumu Jan Flasza dyrektor muzeum. Przemysła Konieczny nie pokazuje w tej książce obrazu powiatu bocheńskiego do jakich się zdąźyliśmy przyzwyczaić, lecz swoją wizję, ktora stanowi raczej jego autorską syntezę, czy może bardziej - metaforę przedstawianej rzeczywistosci - kontynuuje Jan Flasza.

 

sw