kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Prawie 7 milionów z promesy dla powiatu bocheńskiego

Prawie 7 milionów z promesy dla powiatu bocheńskiego

Dodano: 01.03.2013 11:00 Prawie 7 milionów z promesy dla powiatu bocheńskiego
W środę Adam Korta dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w imieniu starosty bocheńskiego odebrał z rąk Włodzimierza Karpińskiego sekretarza stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz Jerzego Millera wojewody małopolskiego promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Powiat bocheński otrzymał największą pule pieniędzy wśród powiatów na stabilizację osuwisk  -  ponad 5 milionów złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zabezpieczenie i stabilizację osuwiska wraz z usunięciem jego skutków w Ujeździe oraz na wykonanie dokumentacji projektowo-budowlanej na zabezpieczenie i stabilizację osuwiska w Bytomsku.

Oprócz dotacji na osuwiska otrzymaliśmy również 1,5 miliona złotych na odbudowę mostu w Królówce na tzw. Gackowych Potokach, którego konstrukcja została uszkodzona podczas powodzi w 2010 rok – mówi Jacek Pająk starosta bochenski.

Środki na usuwanie skutków powodzi pochodzą z budżetu państwa, powiat  otrzyma dotacje po wyłonieniu wykonawców inwestycji i podpisaniu umów z wojewodą małopolskim. W marcu ogłoszone zostaną przetargi na realizację zadań, następnie wykonawca wyłoniony w przetargu rozpocznie prace na przełomie czerwca/ lipca, natomiast zakończenie prac planowane jest do końca roku.

Pieniądze trafią do 157 samorządów (143 gmin, 13 powiatów oraz do samorządu województwa małopolskiego). W sumie małopolska otrzymały prawie 188 mln złotych na odbudowę po powodziach, które nawiedziły województwo w ostatnich latach. Dzięki tym środkom samorządy będą mogły wyremontować drogi, mosty i budynki komunalne.

 

sw