kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Prawie 4,2 miliona złotych dotacji na inwestycje drogowe

Prawie 4,2 miliona złotych dotacji na inwestycje drogowe

Dodano: 01.03.2017 13:00 Prawie 4,2 miliona złotych dotacji na inwestycje drogowe
Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Bochni odbyła się konferencja prasowa z udziałem wojewody małopolskiego Józefa Pilcha, podczas której przekazał władzom Powiatu Bocheńskiego, Nowego Wiśnicza i Łapanowa promesy na modernizacje dróg powiatowych i gminnych.

Łącznie Powiat Bocheński otrzymał prawie 4,2 mln zł. dotacji w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019 oraz usuwania skutków klęsk żywiołowych na modernizację dróg. Promesy z rąk wojewody odebrał Józef Mroczek wicestarosta.

1 223 000 zł. dotacji z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa zostanie przeznaczone na rozbudowę drogi powiatowej w Pogwizdowie i Zawadzie.  1 904 153 zł.  z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na Rozbudowę drogi powiatowej w Brzeźnicy i Łazach. Natomiast 1 060 000zł. z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zostanie przeznaczone na zabezpieczenie i stabilizację osuwiska wraz z odbudową drogi w miejscowości Kamionna.

Przekazuję na Państwa ręce promesy, z przeznaczeniem na inwestycje które wpływają na wzrost bezpieczeństwa. To już kolejny etap promes i mamy nadzieję na szybką ich realizację – mówił wojewoda małopolski.

Dodatkowo wojewoda przekazał na ręce burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzaty Więckowskiej promesę na remont drogi gminnej w Łomnej w wysokości  ponad 350 tysięcy złotych . Promesę na 1,1 miliona złotych dotacji otrzymał wójt Łapanowa Robert Roj z przeznaczeniem na stabilizację osuwiska w Kamyku.

Wojewoda Pilch poinformował również o przyznaniu Starostwu Powiatowemu w Bochni dodatkowych środków finansowych na wykonanie prac zabezpieczających budynek byłego dworu położonego w miejscowości Grabie w Gminie Łapanów w części stanowiącej własność Skarbu Państwa.

Materiał wideo

 

sk