kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Prawie 1000 osób skorzystało z darmowych porad prawnych

Prawie 1000 osób skorzystało z darmowych porad prawnych

Dodano: 18.01.2017 12:00 Prawie 1000 osób skorzystało z darmowych porad prawnych
W 2016 roku udzielono blisko 1 000 darmowych porad prawnych w czterech punktach zlokalizowanych na terenie Powiatu Bocheńskiego. Realizowana pomoc stanowi zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej, realizowane przez powiat.

Najwięcej bo 513 porad udzielono w  punkcie znajdującym się w Starostwie Powiatowym w Bochni, 204 porady udzielono w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni natomiast punkty zlokalizowane w Urzędzie Gminy Lipnica Murowana i Drwini cieszyły się niemal porównywalnym zainteresowaniem, z tego pierwszego skorzystało 118 osób, a z drugiego 116.

Darmowe porady prawne przeznaczone są dla osób, które z różnych powodów - wieku, biedy, choroby, wypadku - znalazły się w sytuacji kryzysowej. Przede wszystkim do osób, których nie stać z różnych względów na zapłacenie prawnikowi. Jednak osoba, która  zwraca się o taką pomoc musi swoją trudną sytuację życiową udokumentować  np. pokazać zaświadczenie o pobieraniu zasiłku - wyjaśnia Ludwik Węgrzyn.

Mieszkańcy Powiatu Bocheńskiego zainteresowani pomocą, to przede wszystkim kobiety,  powyżej 65 roku życia , szukający porad związanych głównie z prawem rzeczowym, cywilnym, spadkowym czy administracyjnym.  Najwięcej porad udzielono w listopadzie.

 

sk